Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PEYGAMBER EFENDIMIZIN EVLILIKLERI

YazarMesaj
selamisagir
site yöneticisi
site yöneticisi
selamisagir

Balık
Keçi
Doğum tarihi : 05/03/55

PEYGAMBER EFENDIMIZIN EVLILIKLERI Empty
MesajKonu: PEYGAMBER EFENDIMIZIN EVLILIKLERI   PEYGAMBER EFENDIMIZIN EVLILIKLERI Icon_minitimeC.tesi Mayıs 30, 2009 4:54 am

29 Mayis 2009 Hürriyet Almanya baskisi yazar Nihat Hatipoglu.
" Peygamber efendimiz evliliklerinde, cinsel taleplerde olan evlilik degil, siyasi,insani ve cografi sartlardan olusturdugu stratejik evliliklerdir"
Ben Selami Sagir olarak bunu kabul etmiyorum.Cünki bu yaziyi Ahzap süresi Ayet 51 cevap vermiyor.
"Onlardan diledigini bir süre yanindan uzaklastirabilirsin ve dilediginide yanina alabilirsin ve bir süre sonra uzaklastirdiklarindan birini yeniden istemende bir vebal yoktur.
Hanimlarindan " SEVDE " ben sirami veririm diye hitap ettigi de rivayet edilir.
Ahzap süresi ayet 50 : Peygamber efendimiz evlatlik aldigi kisinin hanimiyla evlendigine dair bir hükümdür.
Yani Peymber efendimiz evlatlik aldigi kisinin hanimiyla evlenmesinde kendisinde bir mahsur görmemis.Allah ta
bir mahsur görmemis evlenmesine musade etmistir.Yani onay verilmis ve sonrada sizin sülbünüzden olmayan sizin oglunuz degildir denilmis.
Peygamber efendimiz ilerlemis yasina ragmen Ayse ile evlenmesinde bir mahsur görmemistir.Bence yalnis toplumun örnek alacagi bir kisinin bunu yapmasi ne derece dogru.
Kimse kimsenin avukatligini yapmasin Selami Sagir olarak düsüncelerim kabul edersiniz etmessiniz benim icin önemi yok.

30 MAYIS 2009 ALMANYA
http://www.face book,www.alembir.www.bizimalem,wwwarakli.biz,www

PEYGAMBER EFENDIMIZIN EVLILIKLERI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nuh Peygamber
» PEYGAMBER DUALARI