Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

komik Asker Fıkraları

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

komik Asker Fıkraları Empty
MesajKonu: komik Asker Fıkraları   komik Asker Fıkraları Icon_minitimeÇarş. Mart 26, 2008 5:29 pm

fener

temeli sivri sinekler rahat bırakmıyormus.bunu dursuna anlatmış.dursun:´ula temel sıvrısınekler ışığa gelır.ışıklarını kapatırsan gelmezler´demış.temel ertesi gün lşlkları kapatmış.bu seferde ateş böcekleri gelmis.temel demiski:´vay uyanıklar vay.benı karanlıkta göremediler,fenerlerı yakıpta geldıler
--------------------------------------------------------
50 dolar

Vietnam savasinin en kritik günleriydi. Genç Amerikali asker memleketteki esine mektup yazarken itirafta bulunacagi tuttu: - “ sevgilim, buradaki kadinlar yalniz para için yatiyorlar. Böylesine para canlisi insanlara daha önce hiç rastlamadim.”

Kisa süre sonra esinden söyle bir cevap geldi: - “ sevgilim, sakin onlara 50 dolardan fazla para verme, ben burada ancak o kadar alabiliyorum.”
-------------------------------------------------------------
Geliş fiyatı

II. Dünya Savaşı sırasında Rus orduları geri çekiliyormuş... Ve Rus generali durumu kurtarmak için askerleri teşvik etmeye karar vermiş. Getirilen her ölü Nazi için 10 ruble vaad etmiş.

Çatışmalardan sonra kimi 1, kimi 3 ceset getirmiş ve paralarını nakit olarak almışlar. Bir ara bir Yahudi asker, bir vagonu sürükleyerek getirmiş. Vagonun kapısını açmış, içerisi ceset doluymuş.

General bunu görünce şaşırmış ve askeri kenara çekerek şöyle demiş:

- "Asker, anlarsın ya bütçemiz zayıf, haydi ben sana ceset başı 7.50 ruble vereyim. Asker:

- "Olmaz,Zaten bana geliş fiyatı 8.30 ruble."
-----------------------------------------------------------
Ah ben ah

Birgün bir kişi askere gidiyormuş.Ama hiç niyeti yokmuş.Askere gider gitmez komutanlarına yalakalık yapmaya başlamış.Komutanları bunu anlayınca buna kötü davranmaya başlamışlar.

Bütün herşeyi buna yaptırmışlar.Mesala bulaşık, yerleri silme gibi.Bunun izni gelince göndermeyip çalıştırıyorlarmış.Köleleri gibiymiş.Askerliği bitince komutanları niye kötü davrandıklarını anlatmışlar.Asker sert bir sesle:

-Komutanım demiş.Bunun için bana böyle davranmayacaktınız görürsünüz siz diye bağırmış.Komutanları:

-Bize böyle konuştuğun için hiçbiryere gidemezsin.Kaldığının iki katını kalacaksın demişler.Asker:

-Babayın agzına sıçam asker demiş.Ulan sen kimsinki komutanığa yalakalık yapıp onun üstüne de karşı geliyon lan demiş.Ah ben ah.
------------------------------------------------------
Hıçkırık

Savaşın en kızgın anıydı.Cephede bombalar patlıyor, mermiler vızır vızır uçuyordu.Bu arada bir askeri hıçkırık tuttu.Yanındaki askere döndü hıçkırık tutan :

-Heey, beni korkutsana biraz!...Korkut da hıçkırığım geçsin...
----------------------------------------------------------
Kamuflaj

Askerde kamuflaj yarışması var... Herkes çuvallara giriyor,, komutan gelip tekme atıyor onlarda hayvan sesleri çıkarıyorlar komutan onaylıyor... Birinci çuvala vuruyor.. Hav hav hav. Komutan aferin diyor köpek çuvalı....

İkinci çuvala vuruyor, miyav miyav.. Komutan gene beğeniyor.. Böyle on onbeş çuval geziyor. Hepsi çok iyi taklit yapıyorlar...

En son çuvala vuruyor ses yok... Daha sert vuruyor gene ses yok, tekme, tokat, tahta, tüfek, ses yok... Askerlere emir veriyor iyicene tekmeleyin...

Çuvaldan kan sızmaya başlıyor.. Beş dakika sonra da ince, bitkin bir ses: "Patateeeeeees"
-------------------------------------------------------------------
Uzun burun

Bir tane adam varmış. Nişanlıymış ve askere gitmiş. Orada resim çektirip nişanlısına ve annesine gönderecekmiş. Annesine belden üstünü, nişanlısına belden altını gönderecekmiş. Fakat resimler ters gitmiş.

Adam askerden gelince annesine sormuş;

“Resimler nasıldı?”.

Annesi “Saçını ortadan ayırınca, burnun çok uzun çıkmış”demiş.
----------------------------------------------------------------------
En cesur asker

Bir gün havacilarin karacilarin ve denizcilerin en yüksek

komutanlari askerlerinin cesaretlerini

birbirlerine ispatlamak için toplanmislar. Karacilarin komutani bir

asker çagirmis. Asker "Emret komutanim" diyerek yanina gitmis.

Komutani yere yatmasini istemis. Daha sonra da bir tanka askerin üzerinden geçmesi için emir vermis. Asker kilini bile kipirdatmadan yattigi yerde beklemis ve malumunuz ezilmis. Komutan digerlerine dönerek "iste cesaret" demis.

Havacilarin komutani bir asker çagirmis. Asker yine "Emret

komutanim" diyerek komutaninin yanina gitmis. Komutani helikoptere binmesini emretmis. Asker helikoptere binmis ve havalanmis. Daha sonra komutani askere asagiya parasütsüz atlamasini emretmis. Asker de emre itaat etmis ve atlamis. Yere çakilmis ve can vermis. Komutan da digeri gibi dönerek:

"iste cesaret" demis.

Sira gelmis denizci komutana. Denizci komutan askerini çagirmis.

Asker "Ne var lan" demis.

Komutan "Gel buraya!.." emrini vermis.

Asker de ona "Hade len" demis.

Komutan diger komutanlara dönerek

"iste cesaret
-----------------------------------------------------
El bombası

Askeri hastanede yatan Temel ve arkadaşlarının cinsel organları kopmuş. Sebebini soranlara Temel anlatıyor:

- "El pombasu talimu yapayuduk, pimi çektuktan sonra ona kadar sayup atmamuz emredildi, piz de parmaklarumuzla saymaya paşladuk, pir, içi, uç, tört, peş, öpür ele geçmek için pompalaru apuş arasına koyalum tedük, alti, yeti, seçiz, tokuz...Bummm!!"
------------------------------------------
Çapkın

Sivilde cok capkin olan Ali askerligini yapmaktadir. Bir gün sevgilisinden bir mektup alir. Sevgilisi artik ondan ayrilmak istedigini bildirmekte ve fotografini geri göndermesini istemektedir. Çok kizar. Arkadaslarindan, eski kiz arkadaslarinin fotograflarini toplar. Hepsini bir araya koyup paket yapar ve sevgilisine gönderir.

Pakete bir de not ilistirir;

-"Kusura bakma, Hangisi oldugunu çikaramadim. Lütfen kendi fotografini al ve digerlerini geri gönder!!!"
-----------------------------------------------------------
Kilisli

Okuma yazma bilmeyen kilislinin biri askere gitmiş.ee haliyle bunu kursa almışlar.gel zaman git zaman kurs sonunda herkes mezun olmuş bi bizim kilisli sınıfta kalmış.subaylar bunuda gecirelim testteyken yardim ederiz demişler.neyse test günü gelmiş komutan yeni mezunları toplamış test edecek.komutanın özelliği ise testte hayvan isimlerini yazmasıymiş. mesela tahtaya aslan yazarmış erlere okuturmuş.sıra bizim kilisliye gelmiş.komutan yazmış ayı bizim kilisli arkadaki subaylara bakmış ayı resmi. hemen yapıştırmış A YI diye neyse komutan birkac örnekten sonra kaplumbağa yazmış. bizim kilisli arkadaki resme bakip hemen yapıştırmış TOS BA ĞA diye. neye uğradığını şaşıran komutan tahtaya kendi adını yazmış. kilisli bi tahtaya bi komtana bide subaylara bakmış.subaylardan tık yok.kilisli hemen yapıştırmış.

- "KOMUTANIM YERYÜZÜNDE BÖYLE Bİ HAYVANA RASTLANMAMIŞTIR."
--------------------------------------------------------------------
Yalanci

Asker, komutanin karşısina çikti, izin istedi. Komutan sebep sordu:

-"Efendim, karim çocuğumuzun çok hasta olduğunu yazmista.."

-"Yalan söylüyorsun. Cünki karindan gelen mektubu bende okudum,hic öyle birseyden bahsetmiyordu."

Asker selam verdi tam kapidan cikarken, döndü ve samimiyetle:

-"Komutanim, dedi. Ikikmizde yalanciyiz anlaşılan. Çünki ben evli değilim..."
----------------------------------------------------------------
Başçavuş Albayı Tutuklayacakmış

Albay, binbaşıya :

-Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Bende orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi verecegim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz .O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün.

Binbaşı, yüzbaşıya :

-Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır.

Yüzbaşı, teğmene :

-Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir.

Teğmen, başçavuşa :

-Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kiyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir.

Basçavuş, askere :

-Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim techizat ile hazır olun.

Askerler kendi aralarında :

-Yarın sabah bizim basçavus Albayı tutuklayacakmış
----------------------------------------------------
Deneme Atlayışı

Temel ile tursin askerde eğitimlerini paraşütçülük üzerine yapıyorlardı.

Komutan: Bu bir deneme atlayışıdır, şimdi herkes sırayla atlayacaktır sonra aşağıda buluşma yerine gidip diğerlerini bekleyecektir, eğer paraşüt açılmazsa fazla telaş yapmayın ikinci paraşütü deneyin der ve herkesi teker teker atlatır. Temel birinci paraşütü çeker açılmaz o anda ordan geçen Dursuna bağırır:

- Ula Tursun paraşüt açilmiy der.

Dursun soguk bir kanlılıkla yedeği çek der. Temel onuda dener oda açılmaz. Temel Dursuna yine bağırır:

- Ula yedeğide çektum oda açilmiy, galiba yere çakilip öleceğum Dursun der. Dursun Temeli şöyle bir süzer ver derki:

- Ula Temel hiç korkma haçen bu sadece denemedur
-------------------------------------------------------
gel bide

Dünyanın bir yerinde bir lejyoner kampında 15 tane asker ve bu askerlerin basinda yerli bir komutan vardir. Bu 15 tane askerlerden 14 tanesi her hafta sonu kerhaneye giderler ama nedense; o bir asker gitmezmis.

Bir hafta boyle; iki hafta boyle sonunda bu durumu anlayan komutan o gitmeyen askere sorar. Oglum bak ne guzel arkadaslarin her hafta sonu kerhaneye gidiyorlar peki sen niye gitmiyorsun diye sorar.

Asker : komitanim ben boyle seyleri sevmem,hoslanmam falan der.

Komutan : Eger oglum bak paran falan yoksa ben vereyim dedikten sonra cebinden para cikarir ve askere hadi sende git bakayim der ve asker yola koyulur.

Aradan yarim saat falan gectikten sonra karsisina 18-20 yaslarinda bomba gibi bir kiz cikar ve onu ayarlayip si..r ve tekrar yola koyulur derken yine yarim saat sonra karsisina 40-45 yaslarinda bir kadin

cikar ve onuda ne yapar yapar si..r ve tam asker geri donerken bu sefer 85-90 yaslarindabir kadin cikar ve onuda si..r.

Neyseki sonunda asker cok yorulur ve herkesten once geri doner ve dogru komutanin yanina gider ve verdigi parayi iade eder. Komutan sorar...

- Ne oldu oglum gitmedinmi?

Asker : Gittim.

Komutan : Eeee gittiysen bu para ne?

Asker : Komutanim ben o isi belese yaptim der.

Komutan : Nasil yaptin oglum birde bana anlatta bende yapayim der

ve asker baslar basindan gecenleri anlatmaya iste giderken 18-20 yasinda kiz denk geldi onu yaptim, 40-45 yaslarinda bir kadin geldi

onu da yaptim, en son 85-90 yaslarinda kadin geldi onu da yaptim der ve bizim komutan baslar soyunmaya...

Asker : Komutan ne yapiyprsunuz ayip degilmi?

Komutan : Baslatma lan ayipindan kizimi si..kmissin,karimi si..kmissin, anami si..kmissin gel birde beni s..k de
-------------------------------------------------
Görünmez Kaza

Askeri hastanede yatan Temel ve arkadaşlarının aletleri kopmuş.

ebebini soranlara Temel anlatıyor :

-El pombasu talimu yapayuduk,

pimi çektuktan sonra ona kadar sayup atmamuz emredildi,

piz de parmaklarumuzla saymaya paşladuk, pir, içi, uç, tört, peş,

öpür ele geçmek için pompalaru apuş arasına koyalum tedük,

alti, yeti, seçiz, tokuz...Bummm!!
----------------------------------------------------
Asker Temel

Temel askere gitmis.Mutfakta çalismaya baslamis.Mutfaga her girdiginde buzdolabina selam veriyormus.Bir gün komutan sormus:

-Niye buzdolabina selam veriyorsun?

Temel cevap vermis:

-General Electric
-------------------------------------
Mala Vuriyem

Komutan köyden yeni gelmis bir askere sormus:

-Oglum sen ne isyapiyorsun?

Asker: -Mala vuriyem komitanim demis.

Komutan sinirlenmis tekrar sormus ve asker ayni sekilde mala vuriyem komitanim demis.

Komutan sinirlenmis ve bir tokat asilmis ve tekrar ayni soruyu sormus:

-Oglum sen ne is yapiyon asker demis

Asker : -Komitanim ben sivaciyim duvarlara mala vuriyem demis.
------------------------------------------------------------------------------
Asker

Bir gün bir askerin babası ölür.Komutan bunu askere nasıl söyleyeceğini bilemez.askerin en yakın arkadaşını çağrır ve ona mehmet in babasının öldüğünü kendisinin bunu mehmet’e söylemesini ister.asker bunu kabul eder ama nasıl söyleyeceğini bir türlü bulamaz.sonunda mehmet in yanına giderek ona soru sormaya başlar.

-asker:annen var mı?

-mehmet:var

-asker:ablan var mı:

-mehmet:var

-asker:baban varmı?

-mehmet:var.der.

-asker:nah var
https://acelya.forumakers.com
Misafir
Misafir

komik Asker Fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik Asker Fıkraları   komik Asker Fıkraları Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 1:45 pm

Laughing Ellerine Yüreyine Saglik

komik Asker Fıkraları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-