Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

CEVAP ARIYORUM- 1 -

YazarMesaj
selamisagir
site yöneticisi
site yöneticisi
selamisagir

Balık
Keçi
Doğum tarihi : 05/03/55

CEVAP ARIYORUM- 1 - Empty
MesajKonu: CEVAP ARIYORUM- 1 -   CEVAP ARIYORUM- 1 - Icon_minitimeÇarş. Ekim 21, 2009 8:55 am

BAKARA SÜRESI 117 : Göklerin ve yerin yaraticisi odur,bir seyin olmasini istediginde ona sadece ol der ve o
sey hemen olur.
SEBE SÜRESI 2 : Yerin icine gireni,oradan cikani,gökten ineni,oraya yükseleni bilir.
TEGABUN SÜRESI : Allah'in izni olmadikca kimsenin basina hic bir müsibet olmaz.
YUNUS SÜRESI 44 : Gercek su dur ki Allah hic bir konuda insanlara en kücük haksizlik yapmaz.
Simdi insan ogullari Isa 'yi carmiga gerecek.Insan oglu Ibrah'imi atese atacak.Insan oglu Ilyas ve Idris'i
öldürecek ve inandigimiz yaratan peygamberlerinin öldürülecegini biliyor fakat engel olmuyor.
Ve tesadüfe bakinki öldürülen Peygamberlerin isimleri hep " I " ile basliyor,bu bir tesadüfmüdur.
Simdi Allah'a inanmayan toplumlar gelip.Her gün camilerinde bes vakit ezan okunan,bes vakit namaz kilinan
Müslüman Ülkeleri yakip, yikacak,zülm edecek,öldürecek .
Afganistan, Cecenistan,Türkmenistan,Irak,Uygurlar,Filistinler.
Her seyin Allah'tan geldigine inanacagiz ve sonra ayaga kalkacagiz,tenkit edecegiz.Hani her sey Allah'tandi.
Sunu cok merak ediyorum? Her gün bes vakit namaz kilarken,bayramlarda ,kandil gecelerinde,yemekte ,yatakta her zaman ve her yerde hep Allah'a yalvaririz.Hic mi sesimiz duyulmaz.
Zülüm gören ,ezilen,yikilan, öldürülen hep Müslümanlar varmidir bunun bir hikmeti.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
INSANLARIN HAYVANA BENZETILMESI:

MAIDE SÜRESI 60 : Deki size Allah katinda ceza bakimindan bundan daha kötüsünü haber vereyimmi ? Onlar Allah'in kendilerine lanet ettigi,gazabina ugratigi,kendilerinden maymunlar,domuzlargibi
puta tapanlara cevirdik.
FURKAN SÜRESI 44 : Yoksa sen onlarin cogunu isitirler veya akillarini kullanirlar mi saniyorsun ? onlar
sirf hayvan gibidirler, hatta gidiscede sapkindir.
ARAF SÜRESI 179 : And olsun ki cin ve insanlardan bir cogu cehennem icin yarattik, onlarin öyle
kalbleri vardir ki onlarla anlamazlar öyle gözleri vardir ki ,onlarla görmezler,öyle kulaklari vardir ki onlarla isitmezler ve onlar hayvanlar gibidir.
ARAF SÜRESI 166 : Artik o yasaklandiklari seyleden dolayi kizip haddi asmaya basladiklari sirada bizde
onlari " Asagilik maymun olun " dedik.
ARAF SÜRESI 176 : Eager dilersek biz onu, o ayetlerde yükseltirdik.Fakat o ,yine alcakliga saplandi ve
arzusuna uydu.Artik onun durumu o köpegin durumuna benzer ki, üzerine yürüsünde dilini,salip solur,
biraksanda yine dilini salip solur.
MÜDDESSIR SÜRESI 50 : Sanki onlar ,yaban esekleri gibidirler.
Simdi bizi bu Alemi en serefli varlik olarak gönderen Yaratan neden insan ogullarini, kendi yarattigin hayvanlara benzetmis.

BAKARA SÜRESI 41 : Beraberinizdekine dogrulayici olarak indirmis bulundugunma inanin. O nu
ilk yalanlayan siz olmayin.Benim ayetlerimi az bir bedel karsiligi satmayin.
FURKAN SÜRESI 30 : Ve o gün " Resul " Ey rabbim" diyecek kavmimden bazilari bu kuran'i gözden cikaracak bir sey olarak gördü,yerlere atti.
-- Simdi burda satilan ayetler ve yere atilan bir sey varmi yok mu.

Not: Yazilan bu ayetler Kuran' i Kerim 'de yaziliyor
Kaynak : Muhammed Esed. Elmalli Hamdi Yazir, Diyanet isleri Tercüman baskili ( Kuran'I Kerim Tefsiri)
Yasar Nuri Öztürk.

19 Ekim 2009 Almanya
Selami Sagir
http://www.face book,www.alembir.www.bizimalem,wwwarakli.biz,www

CEVAP ARIYORUM- 1 -
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SU SORULARA CEVAP VERMEK ZORUNDAYIZ;