Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Asker Fıkraları 1

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Asker Fıkraları 1 Empty
MesajKonu: Asker Fıkraları 1   Asker Fıkraları 1 Icon_minitimeÇarş. Mart 26, 2008 5:30 pm

Borozançıbaşı

Askerlik yapan Temel bankadan para çekecek, kimliği yok, alamıyor. Bir asker arkadaşını getirmesini,kimliğini ispatlamasını önermişler.

-Mümçün değil.

-Neden?

Pen porozancibaşiyim. Hersabah beşde, her akşam da en güsel dizilerin tam ortasında ottururum aleti..

Biskuvi

Acemi er, levazım başçavuşuna yakınır :

-Başçavuşum, bize yemekte ördek böreği verdiler.Yemin ederim ki, içinde bir gram bile ördek eti yoktu.

-O halde? diye yanıtlar başçavuş.Sen hiç asker bisküvisi yedin mi?

-Şey...yani evet, başçavuşum.

-İçinden hiç asker çıktı mı, ulan!

Benimkinde

Askerin birisi bir gün komutanlarin tuvaletini temizlerken lavaboda bir yüzük bulmus. Yüzük o kadar genismis ki, orta parmaga takmis olmamis, bas parmagina takmis olmamis,

ayak bas parmagina takmis olamis, bakmis olacak gibi degil ****** takmis cukka oturmus.

Komutan sabah içtimasinda askerlere :

-"Yüzügümü kaybettim bulan var mi?" diye sormus.Askerlerden çit yok.

-"Ulan o yüzük benim için çok önemli, manevi degeri çok fazla, birinizde görürsem ananizi ******" der. Kimseden ses seda yok.Komutan bakar olacagi yok;

-"Tabi!,ben yüzük kaybetmisim kimin *******" der. Hemen o sirada bizim asker atilir bagirarak:

-"Benim ****** komutanim...."

İçki Öldürür

Albay askerlerin içki içmelerine engel olmak için kantinin duvarına bir yazı asmıştır.Yazıda :

-İçki öldürür, diye yazıyordur.

Ertesi gün oradan geçen albay ne görsün?Biri yazının altına şunları ilave etmemiş mi :

-Askerler ölmez!

Acilen

Zorunlu askerligini yapmakta olan genc babaannesine koli icerisinde bir el bombasi yollar, pimine yapistirdigi kagitta;

-Babaannecigim, benim acilen izine gelmemi istiyorsan lutfen bu halkayi yerinden cekip cikar!...

infilak etti...

Askeri bir birlikte tören geçişi sırasında komutanın yanındaki karısını gören bizim abaza askerlerden biri "ben karıyı ****** kıvılcım çıkartırım " diye yüksek sesle konuşurken komutan duyuyor.

çağırın ulan şu askeri deyip bizim abazanı apar topar getiriyorlar. "*** lan benim karıyı ama kıvılcım çıkaramazsan ben seni *******" diyor.

bizim asker başlıyor düşünmeye nasıl yapsada kıvılcım çıkarsa?, babasına haber yolluyor bu işi nasıl halledeyim baba diye. babasıda ona ateş böceklerini bir kavanoza doldurmasını ve her vuruşta bir tane serbest bırakmasını söylüyor.

bizim abaza denileni yapıyor. ve komutanın karısını ******* her vuruşta bir tane ateş böceğini serbest bırakıyor. orda gözcülük ve sayım yapan asker "vuruş bir kıvılcım bir" sayım yapıyor.

vuruş iki kıvılcım iki

vuruş üç kıvılcım üç

vuruş dört kıvılcım dört

....

derken bizim abaza boşalıyor ve kavanozu yere düşürüyor.ateş böcekleride birden uçuşuyor.bunu gören gözcü

"VURUŞ YİRMİ. ** İNFİLAK ETTİ" diye tekmil veriyor.

Kabak tarlası

Askerlerle birlikte,Temel bos bir arazide mayin olup olmadigini kontrol ediyorlardi. Havadan düsman ucaklari gecmeye baslayinca, komutan emir verdi:

-"Hemen herkes donunu indirsin ve yüzüstü yere yatsin.Böylece Ucaklar burayi kabak tarlasi sanip devam eder giderler!"

Bunun üzerine Temel:

-"Komitanim, sirtüstü yatsak, hiyar tarlasi sansalar olmazmi?"

Her TÜRK Asker Doğar!...?

Doktorun biri bir doğuma girer. Daha sonra doğum yapan kadına nasıl davranması gerektiğini anlatırken tam o sırada bebek gelmeye başlar.

Bebeğin kamuflajlı, botlu ve silahlı olduğunu görünce hiddetle kadına sorar:

-Hanım bu bebeğin hali ne böyle tam techizat?

Kadın hiç istifini bozmadan cevaplar:

-HER TÜRK ASKER DOĞAR....

Evlat

Cemal askere gidiyor diye annesi ağlıyormuş

Temel,

-Ne ağlaysun, ceri hatta kalursa pi mesele yok, cephepe ciderse ihi ihtimal var, ya yaralanur ya yaralanmaz. Yaralanursa ya iyileşu ya iyileşmaz. İyileşurse iyi,cepheye tekrar cöndermezler. Ölürse ya cennete cider ya cehenneme. Cennete ciderse iyi ,cehenneme ciderse oyle pi evlat içun ağlamaya değmez...

Tek benmiyim?

Manevra varmış.Mehmet elde tüfek yerde yatıyormuş.Komutan gelip sormuş :

-Düşman önden gelirse ne yaparsın?

Mehmet cevaplamış. Şu yandan, bu yandan, arkadan gelirse, diye tekrar sormuş komutan. Mehmet bunları da cevaplamış.

Komutan en sonunda :

-Ya düşman tepeden gelirse? deyince.

-Bu memleketin tek askeri ben miyim komutanım?
https://acelya.forumakers.com
Misafir
Misafir

Asker Fıkraları 1 Empty
MesajKonu: Geri: Asker Fıkraları 1   Asker Fıkraları 1 Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 1:51 pm

Ellerine Yüreyine Saglik

Asker Fıkraları 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-