Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Avci Fıkraları ***

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Avci Fıkraları *** Empty
MesajKonu: Avci Fıkraları ***   Avci Fıkraları *** Icon_minitimeÇarş. Mart 26, 2008 5:37 pm

Uğursuzluk

Avci Sultan Mehmet bir gün adamlariyla beraber aksama kadar bir keklik bile vuramaz. Bunun sebebinni de, sabahleyin gördügü bir dervisin ugursuzluguna baglar.

Solaklara seslenir. Saraydan cikarken, su su tipte, sivri külahli, sirti kambur birinin önünden gectigini ve hemen bu adami bulmalari emrini verir. Tarife göre Bektasi babalarindan ayyas Hamza Babayi yaka paca huzura getirirler.

Sultan:

" Bre ugursuz, nabekar!.. Bugün sabahleyin karsima ciktin. Bu yüzden aksama kadar bir ava rastlayamadim. Bu ne ugursuzluktur. Vurun kellesini... "

Bektasi bakar ki kelle elden gidiyor. Son bir dilegini aciklamak icin söz alir:

" A devletlum siz beni gördünüz bir keklik vuramadiniz. Ama insaf ediniz, benim de bugün ilk gördügüm sizdiniz ve kellemi kaybediyorum. Söyleyin, ugursuzluk hangimizde!... "

Odur oooo

Ovali iki acemi avci uzakta bir tavsan görüp ates ettiler.Vakit aksam üzeriydi , alacakaranlikti. Aleleacele soyup ateste kizartti bir güzel yediler.Üstüne de birer cigara tellendirmislerdi ki yanlarina biri yaklasip selam verdi. Gelen, kizilcik satmaktan dönen bir Tortumlu idi.

-Agalar sabah giderken essegüm buralarda guzlamus idi, hes gördüüüüz?

Iki avci birden gözgöze geldiler. Içlerinden biri mirildaniyordu:

-"Odur oooo!"

Sadık köpek

Bir AVCI digerine sordu:

Köpeginizi satin almak istiyorum ama sadik midir?

-Hem de fazlasiyla sadik. Size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim.

-Nasil bu kadar emin olabilirsiniz?

Simdiye kadar 5 kere sattim. Her seferinde de geri geldi.

ACEMİ AVCI

Avcılar aralarına yeni katılan acemi avcıyı sınamak isterler ve ellerinde bulunan; av kuşları ile ilgili kitabı çıkartıp bir sayfa açarlar.Bu sayfada bulunan kuşun gövdesini kapatıp bacaklarını acemi avcıya gösterirler, cevap alamayınca diğer resme geçerler...Ondan da cevap alamazlar ve birkaç resimden sonra alaylı biçimde

-"Senin iyi bir avcı olman için daha çok çalışman lazım" deyince,acemi olan avcı mahçup ve üzgün olarak aralarından ayrılırken, diğer arkadaşlardan biri

-"Arkadaşım senin adın neydi?" deyince acemi avcı pantolonunu indirip bacaklarını gösterir..

GELOR MU GİDOR MU?

Uzun ikna turlarindan sonra Ermeni mahallesinin 17 yasindaki guzeller guzeli ve yoksul aile kizi ZIVART, mahallenin zengin ve 75 yasindaki MIGIRDIC beyi ile evlendirilir.

ilk gece Migirdic bey ölür.Durumu supheli bulan savciligin actigi dava sonucunda;

Mahkemede hakim sorar:

- "Kizim anlat bakalim nasil oldu?"

Zivart, utangac ve ermeni sivesiyle anlatir:

- "Valla hakim bey, malumunuz zifaf gezesi... Migirdic bey ustume geldi...basladi titremege...ben zanetim geloor, meger gidoormus."

AVCI

80 yaşında bir adam doktora gider. Doktor adamın sağlığını sorduğunda adam "harika, 18 yaşında bir karım var ve benden hamile" der. Doktor bir kaç dakika düşündükten sonra adama döner ve "sana bir hikaye anlatacağım "der";

Avlanmaktan çok hoşlanan bir adam varmış. Her gün tüfeğini alarak ava gidermiş. Fakat bir gün dalgınlıkla yanına tüfek yerine şemsiyesini almış. Ormana gitmiş. Ağaçların arasında yürürken karşıda bir geyik görmüş. Hemen şemsiyeyi çıkartmış nişan almiş ve ... pat ... geyik yere yığılmış. "Adam şaşırmış ve doktora dönerek" olamaz ... başka birisi vurmuş olmalı" demiş.

Doktor "KESiNLiKLE!"

BİLETİ OLAN VAR MI?

Mecidiyekoy-I.U Avcilar kampusu otobusune ara duraklarda yasli bir Teyze bindi. Yasli teyze:

-Evladim biletim yok bir sonraki durakta inip bilet alabilirmiyim.

Sofor:

-Tamam ama once iceriye bir sorun.

Teyze arkasini doner ve arkaya dogru yuksek sesle:

-Pardon acaba bundan sonraki durakta inip bilet alabilirmiyim
https://acelya.forumakers.com
Misafir
Misafir

Avci Fıkraları *** Empty
MesajKonu: Geri: Avci Fıkraları ***   Avci Fıkraları *** Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 1:56 pm

Ellerine Yüreyine Saglik

Avci Fıkraları ***
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-