Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Deli fikralariNe Düşünüyor?

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Deli fikralariNe Düşünüyor? Empty
MesajKonu: Deli fikralariNe Düşünüyor?   Deli fikralariNe Düşünüyor? Icon_minitimeÇarş. Mart 26, 2008 5:41 pm

çoraplar

Akıl hastanesinde doktor, davranışlarını normal bulduğu hastaya niçin hastanede bulunduğunu sorar.
Hasta :
-Pamuklu çorapları yünlülere tercih ettiğim için, diye cevap verir.
Şaşıran doktor :
-Bunun anormallik neresinde? Ben de pamuklu çorapları tercih ederim, der.
Hasta sevinçle karşılık verir :
-Çok memnun oldum doktor. Sizinkiler limonlu mu, yoksa sirkeli mi?
-------------------------------------------------------------------------------
BÜYÜK DELİK

Avcılar birgün dağa çıkmıslar içlerinde çok zeki bir avcı varmış,sonra küçük bir delik görmüşler;

_Zeki avcı bu tavşan deliğiyatın demiş yatmışlar az sonra bir tavşan çıkmış tavşanı vurmuşlar ve yollarına devam etmişler sonra tavşan deliğinden daha büyük bir delik görmüsler;

_Zeki avcı bu tilki deliği yatın demiş yatmışlar ve az sonra delikten tilki çıkmış tilkiyide vurarak yollarına devam etmişler az sonra tilki deliğindende büyük bi delik görmüşler;

_Zeki avcı buda ayı deliği yatın demiş yatmışlar ve az sonra bir ayı çıkmış onuda vurmuşlar az sonra ayı deliğinde de büyük bir delik görmüşler;

_Zeki avcı bunun ne deliği olduğunu bende bilmiyorum yatınaz sonra onunda içinden bişey çıkar onuda vuruz demişler.

Ertesi sabah haberlerde avcılar tren altında kalarak öldüler hazıyomuş!!!

(yatdıklarıyer tren tüneliymiş
----------------------------------------------------------

İKİ DELİ

İKİ DELİ BİR GÜN GEZERKEN DELİNİN BİRİ BİR HAVUZ GÖRÜR ATLARDİĞERİ ONU ARKADAŞİ KURTARIR ERTESİ GÜN DOKTORLARI ÇAĞIRIR DELİYE DERKİ SANA BİR İYİ BİR KÖTÜ HABERİM VAR DER ARKADAŞINI KURTARDIN İYİLEŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM AMA DİĞER TARAFTAN KÖTÜ HABER ARKADAŞIN ARKA BAHÇEDE KENDİNİ ASILI OLARAK BULUNDU DEMİŞ

DELİ HIIIIII.... DEMİŞ ONU KURUSUN DİYE BEN ASMIŞTIM DOKTORUN İFADEYİ SİZ DÜŞÜNÜN

Elim sende

Delının bırı sokakta dolaşırken adamın bırıne usulca yaklasır,adam korkarak kaçar oda arkasından.Sonunda kacacak yer kalmaz,adam:

-"Lütfen oldurme" dıye inlerken delı yaklaşır, adam korkudan bayılmak uzeredir,deli gelir dokunur ve:

-"Elim sende sen yakala" der.

Eltime cidirem

Erzurumlu yaşlı bir nine misafirliğe gitmek için evinden çıkar yola.Cumkuriyet caddesinde ışıklardan karşıya geçmek ister.Yayalara kırmızı yanarken karşıya geçmek isteyen nineyi yarı yolda rafik polisi durdurup sorar:

- "Hop eze nereye cidirsen" nine sinirli bi şekilde:

- "Vış delinin zoruna bah,senene gocamdan izin almış eltime cidirem."

Ayakkabıcı

Deliler hastanesinde doktor birgün bir hastasını yanına çağırı " seni uzun süredir izliyorum sen düzeldin artık seni dışarı salalım" der. adam " Alah razı olsun doktor bey ben dışarıda ayakkabıcılık yapıyordum size bir çift ayakkabı yapıp getireceğim" der.

Aradan iki ay geçmiştir. doktor bir gün bahçede dolaşırken bir bakar iki ay önce saldığı adam bir bankta düşünceli bir vaziyette oturuyor.

Doktor adama yanaşır " Yav ben seni yollamıştım ne oldu neden geri geldin?"

Adam "size bir ayakkabı yapacaktım ya..."

Doktor "eee!"

Adam "işte o ayakkabıyı yaptım ama topuğunu bir türlü nereye koyacağımı bulamadım önüne mi arkasına mı?"

lütfen tekrar deneyin

Adam 3 günlük iş gezisi diye evden ayrılır ve hava alanına yönelir . Bunu fırsat bilen karısı mahallede gözüne kestirdiği herifi eve davet eder.Kadın azğın, doğru yatak odasına geçerler ve başlarlar sevişmeye. Bu sırada uçak seferleri iptal edildiğinden adam eve gelir. Vaziyeti görünce ;bu ne hal diye hiddetlenir. Karısı gayet sakin

- niyekine der o bi ROBOT . robottanmı kıskanacaksın beni der ve herif robot gibi hareket etmeye başlar. Adamda

- ha öylemi iyi hiç robot yapmamıştım bi de ben deneyim der.Adam dayanır herif sıkar,adam dayanır herif sıkar, yorulan adam karısına

- aşağıdan matkabı getir delicem başka türlü olmuyor çabuk der. Bunu duyan herif başlar

- lüfen tekrar deneyiniz ,lütfen tekrar deneyiniz,lütfen tekrar deneyiniz,

Tenefüs

Bir uçakta tam yedi deli varmış... Bunlardan sadece uçağı kullanan birinci pilot normalmiş.. İkinci pilot da deliymiş.. Durgun ve normal hava şartlarında yolculuk yaparlarken birden bire uçağın sağa ve sola yattığını hisseden birinci pilot şaşkınlıkla ikinci pilota sorunun ne olduğunu sormuş; o da, "sanırım bu dengesizlik içeriden delilerden geliyor" diye cevap vermiş.

Birinci pilot, ikinci pilota emir vermiş: "o zaman git ve rahat durmalarını söyle!". Bunun üzerine delilerin yanına giden ikinci pilot onları susturmayı başarmış.

Birinci pilot ikinci pilota "nasıl susturdun" diye sorduğunda; "ben öğretmen oldum, onlar öğrenci oldular.. uçağın imdat zilini çaldım şu an tenefüsteler.." diye cevap vermiş.

Öteki

Hastane de delinin birisi kosarak nefes nefese Doktorun yanina gelir. -"Doktor, Doktor bugün hastane den üc tane deli kacti."

-"Ne!! cabuk söyle ne tarafa kactilar."

-"Biri su tarafa,biri bu tarafa."

-"Peki ya öteki?"

-"Öteki de benim"

Ne Düşünüyor?

Bir bektasi, merkebine odun yükleyip sehre gelirken karsidan tüccar kilikli iki adam peyda olarak:" Su zindikla alay edeli! " diye Bektasiye yanasip selam verince Bektasi de durur, merkebi de.

Tüccarlar isaretle:

- Bu esegin ne düsünüyor?

- Odun tasimaktan yorgun düstü de, artik kasabada ticaret etmeyi düsünüyor!

Yüzer mi?

Delinin birisi saatini hastane bahcesindeki havuza atmis.Bunu goren arkadasi yanina yanasmis ve konusmaya baslamislar:

-"Niye attin saati havuza?"

-"Nasil yuzdugunu gormek icin."

-"Peki, kurdun mu?"

-"Hayir."

-"Enayi, hic kurmadan yuzer mi??"

Bomba

Bir tımarhanede deliler ayaklanır ve binanın orta bahçesini işgal ederler. Hiçbiride dağılmaz. Bunun üzerine doktorlar toplanarak yönetmeliği açarlar ve aynısını uygulamaya karar verirler.

Yönetmeliye göre bir doktoru çırılçıplak soyar delilerin içine atarlar. Doktor içeri girince * BOMBAAA * diye bağırır. Bunu gören deliler doktoru tuttukları gibi camdan dışarı atarlar.

Bunun üzerine doktorlar tekrar toplanır ve konuşurlar. Bu işte bir yanlışlık vardır. Delilerin hepsinin dağılması gerekmektedir. Yeniden denerler. Bir doktoru daha soyup içeri atarlar ve oda * BOMBAAA * diye bağırır.

Deliler onu da tuttukları gibi camdan dışarı atarlar. Başhekim en sonunda bir de ben deniyeyim der ve soyunup delilerin arasına girer ve * BOMBAAA * diye bağırır.

Bunun üzerine bütün deliler kaçışır ve binayı ve orta bahçeyi terk ederler. Doktorlar merak eder ve biraz akıllı olanlarından toplayarak bu durumu sorarlar. Niçin siz ilk iki doktor girdiğinde binayı boşaltmadınız da son başhekim girdiğinde boşaltınız? der.

Delilerde "İlk giren iki bombanın fitili uzundu ama son giren bombanın fitili kısaydı zamanımız yoktu içerde patlamasın diye böyle yaptık" derler.

Kaçış Planı

Bir gün 2 deli hastaneden kaçmak için plan yapıyormuş.Delilerin adı Ahmet dieri Hasan mış.Ahmet hasana demişki git bak bakalım demirler enine ise üstünden atlarız boyuna ise altından geçeriz demiş.

Hasan gidip bakıp gelmiş.demişki...

- Sana kötübir haberim var.Hasan söyle demiş.

Demişki

- Ahmet abi orda demir yok ki!!!

Yine kaçamıycaz demiş

Kafa

Delinin birisi hastaneden taburcu olacakmış ve son muayene için baş hekim gelir. Deliye sorar :

-Elin nerede?

Deli gösterir.

-Bacağın nerede?

Deli yine gösterir.

-Burnun nerde?

Deli yine gösterir.

Baş hekim doktorlara :

-Bırakın emrini verir ve çıkar. Hekim çıktıktan sonra deli göbeğini gösterir ve :

-Bende bu kafa varken tabi salıverirsiniz, der.

İskoç Tiyatrosu

Iki iskocyalı kasabada bir tiyatro acmislar, fakat iskoclar malum cok cimri, kimse para vermek istemediginden her gun sifir cekiyorlarmis. Bakmislar olacak gibi degil, dusunmusler ne yapalim ne edelim diye. En sonunda birinin aklina bir fikir gelmis.Ertesi gun her tarafa ilanlar asiliyor.

"Cumartesi gunu tiyatromuza giris bedavadir."

Kasaba halki bedavayi bulmus kacirir mi. Cumartesi gununu. Tiyatro ful cekmis, bizimkiler mukemmel bir oyun sergiliyorlar. Herkes ayakta alkisliyor. Oyun bittikten sonra kasaba halki cikisa dogru yonelmis ama ne gorsunler ? Kapilar kilitli ve su yazi yaziyor :

"Cikis 10 sterlin"

Diğer duvarın çivisi

Delinin biri, çiviyi tersine çevirerek sivri tarafına vura vura duvara çakmaya başlamış.

Onun bu halini gören başka bir deli işe karışmış :

-Baksana, yahu! Sen yanlış bir iş görüyorsun.Bu çivi karşıki duvarın çivisi olacak galiba,demiş.

Zorlanıyoruz

iki arkadaş bir gün yolda giderlerken biri diğerine

-Gel seninle şu kasetçiye gidelim biraz neşemizi bulalım demiş.

ve kasetçiye girmişler arkadaşı kasetçiye kendi adını söyleyerek

-falan sanatçının kaseti varmı demiş.

kasetçi biraz düşündükten sonra:

-"Valla abi hergün şerefsizin biri sanatçıyım diye ortaya çıkıyor inan biz de takip etmekte zorlanıyoruz" demiş. yanındaki arkadaş dışarı çıkarken :

-varmı bu tür başka esprilerin çok güzeldi demiş

Fare misin?

Adamin biri kendini fare zannettigi için akil hastenesine düsmüs.Tedavisi bittikten sonra doktor sormus.

-"Simdi sen bir fare misin yoksa insan mi?"

-"Fare olur mu doktor bey ben bir insanim."

-"O zaman artik gidebilirsin iyilestin artik" demis.Deli kapidan çikmis ve imdaaaaaat diye bagirarak tekrar içeri girmis doktor ne oldu demis... Deli :

-"Bir kedi gördüm de ondan korktum demis." Doktor :

-"Sen hani sen artik kendini bir fare zannetmiyordun"demis.Delide:

-"Ben fare olmadigimi biliyorum da kedi nerden bilsin demis..."

Kekeme

Kekemeye lotodan para cikmis, ilk isi yillardir hayal ettigi bir elbiseyi diktirmek icin terziye gitmis.Baslamis anlatmaya ,su su su rasi bo bo bo boyle olacak , bu bu burasi so so soyle olacak gibi saatler suren tarife meshur terzi dayanamamis ve

- "dugmeleri yarragimin kafasi gibi olsunmu" diyerek kurtulmaya cakistiginda kekeme hic bozulmadan

- "o o o o ol ol olsun a a a a am ama de de de delik delik le le le leride a a a a, aaaananin a a a a ami gibi olsun" demis
https://acelya.forumakers.com
Misafir
Misafir

Deli fikralariNe Düşünüyor? Empty
MesajKonu: Geri: Deli fikralariNe Düşünüyor?   Deli fikralariNe Düşünüyor? Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 1:59 pm

Laughing Ellerine Yüreyine Saglik

Deli fikralariNe Düşünüyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» deli delisi olanlar