Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Deli fikralariGördün demi

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Deli fikralariGördün demi Empty
MesajKonu: Deli fikralariGördün demi   Deli fikralariGördün demi Icon_minitimeÇarş. Mart 26, 2008 5:50 pm

Hepsi eriyor

Deli , kahveye girdiğinde soluk soluğaydı.Boş bir masaya oturup ocağa seslendi;

- Bana bir çay !

çay geldi , şekerleri atıp karıştırdı.Garsonadan yine şeker istedi. Onları da atıp karıştırdı,yeniden istedi.Garson;

- Sekiz şeker koydun çaya ,dedi şaşkın şaşkın,

- Koydum ama , işte görüyürsun, hepsi eriyor!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Saat kaç hacım

Birgün hacının biri ara sokaklardan yürürken fırlama tipli bir genç hacıya saati sorar;

- hacım saat kaç, hacıda insaniyet namına cevap verir:

- onikiye çeyrek var yavrum. Gençde hacıya bakarak güleç bi ifadeyle;

- peki hacım onikide gelde seni bi güzel düzeyim der. hacı deli olur vay bilmem ne edeyim diye genç önde hacı arkada başlar genci kovalamaya, on dakika sonra hacı yorulurmaya başlar tam o sıradada karşısına bi ahbabı çıkar.

- hacım hayırdır nereye böyle koşarak. hacıda böyleyken böyle oldu der, Adam kolundaki saatine bakarak

- "iyide hacım daha beş dakikan var niye acele ediyonki" der....

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Bal

Bir gün köyün ileri gelenleri, köyün delisini evlendirmeyi kararlaştırmışlar ama köyün delisi o işin nasıl yapılacağını bilmiyormuş.

Bu durumunu anlattığında da kendisine "Bir delik göreceksin ve oraya sokacaksın."demişler. Bunu öğrenen deli bir gün dağda gezerken bir ağacın kovuğunda delik görür ve anlattıkları deliğin bu delik olduğunu düşünerek si.ini deliğe sokar.

Ancak arı yuvası olan delikten arılar çıkarak delinin si.ini şişirirler. Feryat figan köye koşan ve evlilikten vazgeçtiğini söyleyen deliyi köylüler "Oğlum,yanlış deliğe sokmuşsun."diyerek ikna ederler.

Ancak deli buna tam inanmamıştır.Gerdek gecesi gelir,gelin soyunur, deli yaklaşır. Zevke gelen kızın amından sıvı geldiğini gören deli bağırarak şöyle der: Vay amına goyduğumun orospusu!Arı yoksa bu bal nerden geliyor?

Hastanedeki deli

Hastanede bir tane deli varmış mektup yazıyormuş doktor bunun yanına gelip

- "kime yazıyorsun" demiş.Deli de

- "kendime" demiş.Doktor

- "oku bakıyım ne yazıyor" demiş.Deli de

- "ne bileyim doktor daha mektubu almadım ki" demiş.

Dövme izi

Bir Amerikan üniversitesinde bir grup genç kız tıbbi muayeneye tabi tutulurlar.

İlk önce muayene olan genç kızın göğsünde kocaman bir "H" harfi izi vardır. Doktor merakla sorar: - Bu ne?

Genç kız kıpkırmızı bir şekilde cevaplar: - Bir şey değil. Benim erkek arkadaşımın adı Harry. İsminin baş harfini vücuduna dövme yaptırmış. Öyle sanıyorum ki, sevişirken beni öyle sıkmış olacak ki, dövme benim vücuduma çıkmış.

İkinci kız ilerler ve soyunur. Doktor bir bakar ki, onun da göğsünde kocaman "M" harfi vardır. Doktor gülerek mırıldanır: - Bu dövme hikayesi de moda oldu herhalde?

Ve devam ederek: - Delikanlının adı Mike mı? Martin mi? Genç kız cevap verir: - Şeyy... Hayır, onun adı William.

Geri getirdim

Akıl hastanesinde delinin biri başhekimden iki tane şişe ister.

Başhekim şişe yerine,deliye iki tokat atar. Deli kızgın bir şekilde odasına döner.

Ertesi gün deli başhekimin odasına gider. Girer girmez başhekime iki tokat atar.

Ne olduğundan habersiz başhekim:

"Deliye naptığını zannediyorsun" diye çıkışır. Deli de:

"Birşey yaptıgım yok efendim,dün verdiğiniz şişeleri getirdim" der.

Nası Bileyim

Akıl hastanesinde koğuşları gezen başhekim, bir hastanın oturmuş, birşeyler yazdığını gördü :

-Kolay gelsin, ne yazıyorsun?

-Mektup yazıyorum efendim.

-Yaaa...Kime yazıyorsun?

-Kendime...

-Peki, ne yazılı mektupta?

-İlahi doktor bey, deli misiniz siz?Mektubu daha almadım ki...İçinde ne yazdığını bileyim.

hepsi eriyor

Deli , kahveye girdiğinde soluk soluğadır. Boş bir masaya oturup ocağa seslenir;

- Bana bir çay !

Çay gelir, şekerleri atıp karıştırır. Garsonadan yine şeker ister. Onları da atıp karıştırır, yeniden ister. Garson;

- Sekiz şeker koydunuz çaya, der şaşkın şaşkın,

- Koydum ama , işte görüyürsun, hepsi eriyor

Dünyadaki deliler

Temel bir gün dursuna

- "dünyada kac tane deli vardir "diye sorar!

dursun düsünü düsünür bi türlü bulamaz!

peki sen söyle der !

temelde derki coook basit :

- Deli,Zirdeli, vede Nigdeli der.

Göbek Deliği

Adamin biri belediye otobüsünde ayakta giderken genç güzel bir hanimin yani bosalir Ve oturmak için izin ister.

-Pardon hanfendi yaniniza oturabilirmiyim ? Der.

-Tabii kötü bir niyetin yoksa oturabilirsin diye yanitlar.

Bir süre sonra kadin inecegi duraga gelince müsaade ister ve kapiya dogru yönelir. Adamda pesinden kalkarak kapiya yaklasir ve

-Hanfendi bende sizinle birlikte inebilirmiyim der.

Kadin:

-Tabii kötü bir niyetiniz yoksa inebilirsiniz der Ve birlikte inerler. Kadin yoluna devam ederken adamda pesinden kosarak Kadinin Yanina gelir. Yüzsüzlük bu ya adam yine kadina

-Hanfendi sizinle birlikte yürüyebilirmiyim der

Kadin yine gayet kibar tabii : -Kötü bir niyetiniz yoksa birlikte Yürüyebiliriz der.

Kadin tabii artik evine yaklasmistir.C ebinden Anahtarini çikarip kapisini açar ve tam içeri Girecekken bizim yüzsüz yine gelir ve kadina

-Hanfendi kusura bakmazsaniz bir sey daha söyleyeceyim izin veririmisiniz.

Kadin: -Tabii

Adam: -Bende sizinle içeri girebilirmiyim der

Kadin: -Kötü bir niyetiniz yoksa sizde içeri girebilirsiniz der.

Derken epey bir zaman geçer gece olur ve kadin için artik yatma vakti gelir ama Adam varken bir türlü yatamaz. Onun gitmesini bekler. En sonunda uykusuzluga dayanamayarak Adama yatacagini söyleyerek.

-İsterseniz siz de salonda yatabilirsiniz

Diyerek yatak odasina yönelir. Adam da oturdugu yerden kalkarak kadinin arkasindan yatak odasindan içeri girer ve Kadina,

-Hanfendicigim ben de sizinle yatabilirmiyim der.

Kadin:

-Tabii kötü niyetiniz yoksa sizde benimle beraber yatabilirsiniz der. Ve yorgani açarak kadinin yaninda yerini alir. Adam kadina son birdefa daha rica ederek

-Hanfendi çok seyler istedim ama izin verirseniz. Bir aliskanligim var her aksam yatarken karimin göbek deligini parmagimla oynayarak uyumaya çalisirim sizinkiylede oynayabilirmiyim der.

Kadin yine -Kötü bir niyetiniz yoksa oynayabilirsiniz der

Ve yatarlar.Artik sabah olur kalkarlar Kadin kahvaltiyi hazirlar.Beraber kahvalti Ederler.Bu sefer kadin adama bir sey sorar

-Hani dün aksam bir huyunuzdan bahsettiniz ya karinizin hep göbek deligini parmaginizla oynardiniz. Benimkiylede oynamak istediginizi söylemistiniz. Ama parmaginizla oynadiginiz yer göbek deligim degildi der.

Adam:

-"Olsun oda benim parmagim degildi zaten der."
**********************************************************************************************
Lahmacun

Delinin biri akıl hastanesinden kaçar ve eline aldığı telefonla çok lüks bir lokantaya telefon acar.

- "abi der bin tane lahmacun varmı" adam şok olur

- "yok der kardeşim" .Deli bu dururmu ikinci gün tekrar açar

- "abi der bin tane lahmacun varmı" adam

- "yok kardeşim" der üçüncü gün aynı şey..adam fıttırır ve büyük bir titizlikle başlar lahmasunları yapmaya paketlemeye hesabınada gelmiştir bin tane lahmacun satmak ..Dördüncü gün deli yine telefon acar ve der

- "abi bin tane lahmacun varmı" adam hafif gülümsemekle

- "var kardesimm hazır der" deli

- "üf yaw abi ne yapacaksınız bukadar lahmacunu abi yawww" der.
Havuz

Delinin birisi bilmeden havuza düşmüş. Bunu da bir başka deli görmüş ve omu kurtarmak için havuza atlamış ve de kurtarmış. Doktorlar sonra kurtaranı çağırmışlar ve tebrik etmişler ve de

- "Havuza düşeni çağır da, onunla konuşalım" demişler. Kutaran deli de

- "Olmaz, onu kurusun diye astım" demiş...
Gördün demi

iki deli varmış oturmuş sohbet ederken birisi elini kapatmiş ve diger deliye sormuş bil bakalım elimde ne var

- "otobüüüüüüüüüüüsss"

- "ah gevur ahh gördün demiiiiiiii"

Prova

İki deli hastaneden kaçarlar herkes onları aramaya başlar ama hiçkimse onları akşama kadar bulamaz. Akşam olunca deliler tekrar hastaneye geri döner. Herkes onlara nerede olduklarını sormaya başlar.

Onlarda :

-"Kaçışımızın provasını yapıyorduk"demişler.

Mektup

İki tortumlu postaneye gitmiş. Postanedeki memur zaflara damga vurup kenara bırakıyormuş. Tortumlular merakla sormuş.

- ne yapirsun öyle? Memur

-damga vuruyorum ki yerlerine gitsinler. Tortumlular damga vurunca istedikleri yere gidiyorlar mı? Bunların biraz saf olduklarını anlayan memur,

-evet damga vurduğum her şey istediği yere gider demiş. Tortumlular

-o halde bize de damga vur da köye gidelim demişler. Uyanık memur bunları içeri alarak düşük voltajlı elektrik kablolarını ellerine tutturunca tortumlular sallanmaya başlamış ve demişler ki

- imanum eğmelere gelduk inecek var.

Miyav!

İki deli, akılhastahanesinden kaçmaya karar vermişler. Gece vakti hızlı bir şekilde duvardan atlayarak

boşluktaki tarlaya çıkmışlar. Tellerin arasından sürünerek ilerlerken bir bekçi bunların hışırtısını duymuş.

Hemen bağırmış:

-Kim var orada?

Delilerden biri hemen:

-Miyaw, miyaww diye seslenmiş. Huşırtıyı kedinin çıkardığını zanneden bekçi tam geri dönecekken deliler yine

sürünmeye başlamışlar ve yine bir hışırtılar başlamış. Bekçi hemen dönmüş ve bağırmış:

-Kim var orada?

İyice sinirlenen deli:

Miyaw dedik ya len demiş

Bijon

Adamin lastigi tam timarhanenin önünde patlamis,kaldirima ancak yanasabilmis. Sonraki islem malum... Kriko, stepne, bijon anahtari derken, birde bunlarin yanina talihsizlik eklenince,söktügü 4 adet bijon yuvarlanip yagmur mazgalina düser.

Mazgal açilir gibi degil, bijonlar görünür gibi degil. Talihsiz sürücü bir sagina bakar, bir soluna bakar, çaresiz duygular içinde kaderiyle basbasa, kaldirima çöker.

Olayi en basindan beri timarhanenin demir parmaklikli penceresinden izleyenbir deli, "çaresiz adam" in halini bir süre daha aciyarak izledikten sonra seslenir;

-Ulan salaaak! Sen ne yapiyorsun orda öyle?

-Sorma birader, lastik patladi ve degistirirken bijonlari mazgala düsürdüm.

-Düsündügün seye bak! Sök öbür lastiklerden birer tane Sök hepsi 3 bijonlu olsun.

Adam bir lastiklere bakar birde deliye ve sanki aklina birden bir fikir gelmis gibi ise girisir. Herseyi tamamlayip bagaj kapagini kapatan sürücünün akli deliye takilir.

Arabasina binmeden evvel ona seslenir:

-Yahu birader! Bu kadar zekan varken seni o timarhaneye neden tiktilar?

-Ulen salak! Biz burada delilikten yatiyoruz, salakliktan degil.

Tuvalet

Bir gün adamin biri tuvalete gitmis. Tuvalet çok temizmis o kadar ki siçmaya kiyamamis ve çikarmis çorabina siçmis. Çorabi tuvaletin deligine atmaya kiyamamis ve camdan atmayi düsünmüs. Çorabin ucu delikmis, sallamis sallamis, bütün boklar duvari boyamis.

Adam korkmus ve gitmis tuvaletçiye.

-"Tuvaleti temizle sana 10 milyon veririm." demiş. Tuvaletçi tuvalete bakmis demis ki:

-"Ben sana 100 milyon veriyim, şu tavana nasil siçtigini bi söyle.."

Av merakı

Temel ile İdris avcılığa merak sarmışlar ve bu işi pirinden ögrenmeyi kafaya koymuşlar. Duymuslarki bilmem ne köyunde bir Mehmet ağa varmış,bu işin piriymiş. Hangi delikten, hangi hayvan çıkar bilirmiş. Doğru Mehmet ağaya gitmişler, dertlerini anlatmışlar. Hayli yaşli bir adam olan Mehmet ağa "zaten artık benimde birilerini yetiştirmem lazım" demiş ve çıkmışlar dağlara.Ufacık bir delik çıkmış karşılarına. Mehmet ağa demiş

- "Bu delikten biraz sonra sincap çıkar."

Gerçekten iki dakika sonra çıkmış sincap, bizim avcılarda sincabı bir atışta vurmuşlar. Biraz ileride biraz daha büyük bir delik.

Mehmet ağa demis :

- "Birazdan burdan bir tavşan çıkar.", dediği gibi tavşan çıkmış gerçekten ve bizimkilerde indirmişler aşağı. Daha ileride biraz daha büyük bir delik bu defaki kurban tilki ve daha sonra daha büyük bir delikten de bir ayı avlamışlar.

Mehmet ağa

- "Ben yoruldum artık gidiyorum", demis.

Temel ile İdris biz biraz daha avlanacağız diye devam etmişler. Koca bir deliğe rastlamışlar ve beklemeye başlamışlar.

Ertesi günkü gazetelerde haber

- "Manisa treni iki kişiyi ezdi".

Kuzuya ot yolma

Ağa köyün en güzel kızıyla evlenmiş ama bitürlü çocukları olmuyormuş. her türlü tedaviyi denedikten sonra bi kızları olmuş.Tabi tek evlat el bebek gül bebek yetiştirmişler kızları ne istediyse vermişler.Bi gün komşu bir köyde dügüne davet edilmişler . Giderken yolda bi koyun sürüsüne rastlamışlar.bunların içinde kuzularıda var ,kız tutturur "şu kuzuyu isterim de isterim". Aga çobanı çağırır parası neyse söyle kızım şu kuzuyu istiyor der.Çoban "olmaz der satmam" .Kız ısrarcı isterim de isterim.Ağa çaresiz çobana yalvarsa da nafile .Çoban bi şartla veriririm der .Şartım hatuna bi kere atlıycam ama kaçırırsa gene vermem der.Hatun kim görecek kim, bilecek dağ başı burası der ağa çaresiz kabul eder. Tepenin arkasına geçerler ve hatun döndügünde derki conta eskimiş kaçırdım . Kızda conta sağlamdır bari bide o denesin derler kızla çoban tepenin arkasına giderler ,kız döndügünde ne yapayım iki dellkten biri kaçırıyo baba der. bide sen denesen sende bi delik var nereden kaçıracaksınki diye sitemde bulunur. Ağa çaresiz çobanla tepenin arkasına geçerler. 10 dakka sonra anne kızına sorar alabildimi acaba şöyle yandan bak bakim der .Kız gidip yandan bakar ve koşarak annesine seslenir babam galiba kuzuyu almış kuzuya ot yolarken gördüm der sevin
https://acelya.forumakers.com
Misafir
Misafir

Deli fikralariGördün demi Empty
MesajKonu: Geri: Deli fikralariGördün demi   Deli fikralariGördün demi Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 2:02 pm

Laughing Laughing Laughing Ellerine Yüreyine Saglik

Deli fikralariGördün demi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» deli delisi olanlar