Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Nedensizde Sevilir-------------

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Nedensizde Sevilir------------- Empty
MesajKonu: Nedensizde Sevilir-------------   Nedensizde Sevilir------------- Icon_minitimeC.tesi Mart 29, 2008 6:28 am

Nedensizde Sevilir !

Ama Illaki Neden Derseniz Buyrun ..!

Türkiyem Türkiyem Cennetim...

Gecen gun aksam vakti dolmusta gidiyorum, arkadan teyzenin biri bagirdi:

-"Evladım su sari kamyonetin yaninda

indiriver."Dolmus

soforu dumur olmus bir vaziyette:

- Iyi de teyze, o kamyonet hareket halinde, nerde duracagini nerden

bileyim...

------------------------

Simdi arkadasimla Taksim'de takiliyoruz. Bi adam aglayan cocugunu susturmaya

calisiyor. Yaninda da bi polis var; sonra adam cocuga dedi ki:

-"Sus yoksa seni polise veririm." Yandaki polis de bi

dellendi:

-"Lan gerizekali, biz adam mi

yiyoruz da bize veriyon

cocugu?

------------------------

Bi gun arkadasla dolmus bekliyoruz. Ust gecit var ama kendi halinde bir

kadincagiz yayaya kirmizi yanarken caddeden gecmeye calisiyo. Ust gecitin

altinda beklemekte olan polis otosundan soyle bir anons

yapiliyo:

- Hanim nireeee, hanim nireee? Teyzeden cevap:

- Eltimgileee, beyimin haberi var. Sana ne kiii.

Taşfırından yeni çıkmış,

meşe odunuyla pişirilmiş, buharıyla elimizi, ağzımızı yakan simitlerin yanında

semaverlerde demlenmiş kıpkırmızı bir çayı reddeden muhtemelen Türk değildir.

Bir yerlerde çay demliyse, yakınından mutlaka bir de simitçi geçiyordur.

Eğer geçmiyorsa, orası da Türkiye değildir.

Şiş kebap - rakı...

Uzun yıllar ülkemize gelen turistler, bu ikiliyi dillerinden düşürmedi.

Bırakalım onlar kebabı şişle sınırlandırsın. Biz biliyoruz ki kebabın yüzlerce çeşidi var.

Ve ne mutlu ki her restoran giderek uzmanlaştı. Artık Adana'sı, Antep'i, Kilis'i, Urfa kebabını en özgün tadıyla yiyebileceğimiz onlarca güzel mekân var.

Hababam Sınıfı

Nostaljik tutkumuz. Defalarca okunan masallara doymayan çocuklar gibi, biz de doyamayız Hababam Sınıfı'na. Yavaşladığında ağlatan, hızlandığında güldüren efsane müziği; Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Kemal Sunal, Şener Şen ve Münir Özkul'a ne çok yakışır... Okul otoritesini bize, yaramazlığı otoriteye sevdirir Hababam Sınıfı. Yeni versiyonları ise ancak eskilerine sevgimizi artırır.

Yüz yıllık ezeli rekabet: Fenerbahçe-Galatasaray ...

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

"Arzumuz dışarıda bağımsızlık, içeride kayıtsız ve şartsız millî egemenliği korumadan ibarettir. Millî egemenliğimizin hattâ bir zerresini bozmak niyetinde bulunanların kafalarını parçalayacağınızdan eminim." M.Kemal ATATÜRK

https://acelya.forumakers.com

Nedensizde Sevilir-------------
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nedensizde Sevilir..