Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI
 
PortalPortal  TakvimTakvim  AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  GaleriGaleri  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 fikra keyfii_____________devam

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
avatar

Koç
Yılan
Mesaj Sayısı : 23648
Doğum tarihi : 01/04/65
Kayıt tarihi : 17/02/08
Yaş : 53
Nerden : insanligin oldugu yerden

MesajKonu: fikra keyfii_____________devam   C.tesi Mart 29, 2008 6:42 pm

Atmayıp ne yapıyorlar?
Fransız delikanlı, Paris’in bulvar kahvesinde oturmuş, tipik kahvaltısını yapıyormuş. Kahve, kruvasan, ekmek, tereyağ, reçel. Yan masaya ağzında cikleti ile tipik bir Amerikalı turist oturmuş. Sohbet başlamiş… Amerikalı: o ekmeğin hepsini yiyecek misin? Fransız: Tabii.. Amerikalı: Biz yemeyiz. Içinden biraz alır yeriz. Kalan bir fiçida toplanır. Fabrikaya gider. Kruvasan yapılır. Fransa’ya satılır, demis. Fransiz cevap vermemiş. Amerikalı: Reçel de yer misiniz? Fransız (öfkeli): Tabii.. Amerikalı: Biz meyveyi taze yeriz. Kabuklarını, çekirdeklerini, çürümüşlerini bir fıçıda toplar fabrikaya gönderir, reçel yapar, Fransızlar’a satarız. Fransız: Peki siz kullandiginiz prezervatifleri seviştikten sonra ne yaparsiniz? Amerikalı: Atarız tabi… Fransiz: Biz atmayız. Bir fiçida içindekilerle biriktirir, fabrikaya gönderir, ciklet yapar, Amerikaya satarız, demiş

______________________________________________


Bekar erkeğin çamaşır serme adabı!
Hafta sonları, bekar erkeğin kabusudur. Çünkü haftalık temizlik ve toplama devşirme vakti gelmiştir. Ev süpürülmeli, toz alınmalı, çamaşırlar yıkanmalı, hafta içi odaların her yerini kaplamış olan kılık kıyafet katlanıp birkaç günlüğüne de olsa ilgili yerlerine aktarılmalıdır. Mutfak, banyo ve tuvalet temizlikleri konusuna, sinir bozmamak için hiç girmiyorum.


Bu temizlik kalemlerinden bekar erkek için en önemlisi, kuşkusuz çamaşır yıkamadır. Çünkü iki gün sonra yeni hafta başlayacaktır ve kıyafetler buna hazır hale gelmelidir. Farklı bir temizlik hiyerarşisi öngörülebilir ancak bekarlıktan emeklilik primlerini bitirmek üzere olan bendenizin öngördüğü nacizane temizlik önceliği budur. Hemen mevzuya girelim.


Usulüne uygun olarak ve renkliler-beyazlar ayrımına tabi tutulup yıkanmış çamaşırlar, yine bu ayrıma dikkat edilerek farklı kaplara alınır. Burada hiçbir bekar erkeğin, ilgili çamaşırları makineden çıkar çıkmaz asmayacağı gerçeğinden yola çıkılmıştır. Çünkü örneğin beyazlar çıktığında, birkaç saat sonra da renkliler çıkacağı için ve dolayısıyla emek tasarrufu açısından bunları hemen sermek gereksizdir.


Çamaşır dolu kaplarla birlikte balkona çıkılır. Öncelikle çamaşır ipleri ıslak bir bezle silinir. Kuru bezle hiç denemeyin, yoksa ilgili temizlik işlemini çamaşırlarınız yapar. Mandallar da yıkandıktan sonra beyazlardan sermeye başlanır. Beyazlardan renkliye asma disiplinindeki amaç serginin bir düzen ihtiva etmesi ve karşıdan bakınca Çarşamba pazarına benzememesidir. Ayrıca Küçükten büyüğe doğru sıralamaya ve af buyurun donları diğer çamaşırların arkasına gizlemeye dikkat edilir. Çünkü don kısmı mahrem yerleri örttüğü için fazla kişiseldir ve mahalleye karşı tef gibi gerilmez. Ayrıca sizin don tercihleriniz mahalle tarafından görülmek zorunda da değildir.


Beyazların serme işlemi bittikten sonra renklilere geçilir. Bunun için renklilere komşu olacak son beyaz çamaşırla ilk renkli çamaşır arasında, benim “teneffüs bölgesi” olarak adlandırdığım ve ilgili çamaşırlardan renkli olanın renksiz olanı renklendirmemesi için, öyle karşıdan bakıldığında iki ön dişi sökülmüş bir surat görüntüsü arz etmeyecek şekilde makul bir boşluk bırakılır. Bu kez büyükten küçüğe doğru bir sıralama yapılır. Yani burada serme işlemi bittikten sonra “aABb” şeklinde bir bir görüntüye ulaşılmaya çalışılır. “aAbB” Görünümü ise şiddetle kaçınılması gereken bir görünümdür. Çünkü bu görünüm; bir rutini, bir değişim karşıtlığını ve ruhsal gel-gitleri yansıtmanın ötesinde şekli açıdan pek fena bir görünüm olma özelliği taşır.


Çamaşır asma faslının her aşamasında sigara içmek kesinlikle kabul edilebilir bir davranış değildir. Çünkü hem ıslak ellerinizle tuttuğunuz sigara ıslanacağı için iyi randıman vermez hem de külü çamaşırlara bulaşabilir. Bu durumda enfekte olmuş çamaşırın yeniden yıkanması gerekir ki, bu da tahammül sınırını zorlayıcı bir durumdur. Ağzınızda tuttuğunuzu var sayarsak bu da kabul edilemez çünkü gözünüze kaçan duman dikkatinizi dağıtıp elinizdeki çamaşırı düşürmenize sebep olabilir ki, bunun sonucu da ilkiyle aynıdır.


Renkli çamaşırlar da asıldıktan sonra balkon hızla terk edilir. Çünkü, malum kış koşulları, Allah muhafaza, üşütmenize sebep olabilir. Bekar erkeğin üşütmesinin maddi ve manevi toplumsal zararı, evlininkine göre çok daha fazla olduğu için, bu hiç arzu edilmeyen bir durumdur.


Toz alma ve fayans temizliği ilerleyen yazılarda teknik olarak açıklanacak, esen kal

_______________________________________________


Atmayıp ne yapıyorlar?
Fransız delikanlı, Paris’in bulvar kahvesinde oturmuş, tipik kahvaltısını yapıyormuş. Kahve, kruvasan, ekmek, tereyağ, reçel. Yan masaya ağzında cikleti ile tipik bir Amerikalı turist oturmuş. Sohbet başlamiş… Amerikalı: o ekmeğin hepsini yiyecek misin? Fransız: Tabii.. Amerikalı: Biz yemeyiz. Içinden biraz alır yeriz. Kalan bir fiçida toplanır. Fabrikaya gider. Kruvasan yapılır. Fransa’ya satılır, demis. Fransiz cevap vermemiş. Amerikalı: Reçel de yer misiniz? Fransız (öfkeli): Tabii.. Amerikalı: Biz meyveyi taze yeriz. Kabuklarını, çekirdeklerini, çürümüşlerini bir fıçıda toplar fabrikaya gönderir, reçel yapar, Fransızlar’a satarız. Fransız: Peki siz kullandiginiz prezervatifleri seviştikten sonra ne yaparsiniz? Amerikalı: Atarız tabi… Fransiz: Biz atmayız. Bir fiçida içindekilerle biriktirir, fabrikaya gönderir, ciklet yapar, Amerikaya satarız, demiş….

 

________________________________________


Bilgisayarların cinsiyeti tartışması…
Kadinlar diyor ki:


Bilgisayar erkektir.


Çünkü bilgisayarlar aslinda sorunlari çözmek için yaratilmalarina ragmen


ömürlerinin dörtte üçünü sorun yaratarak geçirirler.


Daha da önemlisi bunlardan bir tane aldiginiz an,


 biraz daha sabretmis olsaydiniz


çok daha gelismis bir modeline sahip olabileceginizi görüp pisman olursunuz.


Erkekler diyor ki:


 Bilgisayar disidir.


Çünkü onun mantigini yaraticisindan baska kimsenin anlamasi mümkün degildir.


Yaptiginiz en ufak hatayi bile hafizasina kaydedip tekrar tekrar önünüze koyar.


 Ve bir bilgisayar aldiktan kisa bir süre sonra farkedersiniz ki,


asil parayi ona gereken aksesuarlar için harcamak zorundasiniz.

 

________________________________

Türkçemize yeni kelimeler kazandıralım

Öyle anlar oluyor, öyle şeylerle karşılaşıyorsunuz ki bunları tanımlamak zor oluyor. Bildiğiniz kelimeler yetersiz kalıyor ya da durumu anlatacak kelimenin henüz icat edilmediğini fark ediyorsunuz. İşte okurlardan Demet Erel bu tür durumlar için bazı kelimeler üretmiş ve Türkçemize armağan etmiş.


Bu “yeni!” kelimeler aslında komik. Ancak yerli yerine oturduğunda aslında ibretlik. Gelin yeni kelimeleri birlikte okuyalım;


* ÇAYYAŞ: Sabahtan akşama kadar çay içen bağımlı kimse. Türkler kahveden çok çayı severler.


* DEKILTE: Görgüsüz, kıro erkeğin ipek gömleğinin önünü derin açarak sergilediği kıllı ve altın kolyeli göğsü. Nedense bazı kadınlar erkekte kıllı göğsü seksi bulurlar.


* HİÇ ÇAMAŞIRI: Varlığı ile yokluğu belli olmayan kadın iç çamaşırı.


* DUŞÜNÜR: Duş alırken gelen ilhamla ülke sorunları, hayatın anlamı veya benzer derin konulara kafa yoran ve özgün fikirler üreten entelektüel ve temiz kimse.


* CİNEKOLOG: “Kızım, senin içine cin girmiş” diyerek kadınların oralarını buralarını elleyen, cinsel tacizde bulunan hoca, üfürükçü,


* KANKAMATİK: Yolsuz kaldığınızda borç para aldığınız yakın arkadaş.


* EFEMDİ: Davranışları ve sözleri kadınsı olacak kadar nazik, yumuşak ve ince erkek.


* İÇERDÖĞER: Her akşam bir yerde içip, eve zil zurna sarhoş gelip karısını, çocuğunu döven hayırsız koca, kötü baba, zayıf karakter.


* SİNİRBAZ: Nasıl olduğunu anlayamadığınız ve çözemediğiniz bir şekilde, sizi her defasında sinirlendirebilen özel kimse.


* HAFIZAPPİNG: Bir şeyi hatırlamaya çalışırken hafızanızda attığınız hızlı tur.


* LAFIZA KAYBI: Söyleyeceğiniz sözü unutmanız.


* KELDİVEN: Saçı olmayan erkeklerin, kafalarını soğuk hava, yağmur gibi dış etkilerden korumak için kullandıkları şapka, peruk gibi gereçler.


* MARKALEMUN: Saç şeklini ve rengini üzerindeki marka giysiye göre değiştiren, dış görünüşüne aşırı önem veren boş ve sığ insan.


* JELOĞLAN: Saçlarına bir kutu jöle sürmeden asla insan içine çıkmayan, görünüşüne fazlasıyla düşkün genç erkek. Derler ki uzun süreli jel kullananlar sonunda “jeltoş” olurlarmış.


* TÖ BE OR NOT TÖ BE: Uzun yıllar yasadışı faaliyetlerle uğraşan kulağı kesik şahsın hapisten çıktıktan sonra, aynı pis işlere bulaşmakla sakin ve namuslu bir hayat yaşamak arasında yapması gereken zor seçim.


* KEŞPORTACI: Sokağa tezgâh açmış uyuşturucu satıcısı.


* SHOPŞAL: Büyük alışveriş merkezlerine gidip saatlerce aylak aylak dolaşan, mağazaların önünde dakikalarca dikilip boş boş vitrine, içerideki bayan görevlilere bakan işsiz, güçsüz ve alık kimse.


* ŞENFORMASYON: İyi, müjdeli haber.


* TÜKÜRÜKÇE: Konuşurken ağızlarından çok fazla tükürük saçan kişilerin ana lisanı.


* ZIRVANA: Aptallığın en aşmış noktası. Zırvanın zirvesi ve nirvanası. Salaklığın ulaşılabilecek en üst seviyesi.


* TEMBESİL: Çok zeki olmamasının dezavantajını çok çalışarak kapatacağına, bütün gün yan gelip yatan tembel ve akılsız öğrenci, kimse.


* TINTINAGER: 13-19 yaşlarında boş ve cahil genç.


* NOTLAKÇI: Üniversitede derslere girmeyen, sınavlara başkalarının notlarından fotokopi çekerek hazırlanan beleşçi ve hayta öğrenci.


* KAMPUSIRIK: İş hayatından korktuğu için bütün eğitimi boyunca kampüsün içinde saklanan, bu nedenle de şirketleri ve iş ortamını tanıma fırsatını kaçıran üniversite öğrencisi.


_________________


Ahh…Yüregim eriyorken dilinde
Kavruk ve ürkek arzular diyarında
Ruhum esir düstü sana tutsagım yüreginde
En uzun gecemde en uzun siirim sana
Yüregi yüregime dokunan adam
benim babayüreklim ..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://acelya.forumakers.com
 
fikra keyfii_____________devam
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Acelya :: ASK VE SEVGI RESİMLER :.. :: MIZAH EGLENCE-
Buraya geçin: