Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kayseri ile ilgili fıkra

YazarMesaj
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz
Doğum tarihi : 31/01/84

Kayseri ile ilgili fıkra Empty
MesajKonu: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:01 pm

MATEMATİK

Emekli öğretmen yolda giderken, yanına son model bir araba durmuş. İçinden çıkan bir genç:
- Hocam sizi gideceğiniz yere kadar götüüreyim.
Öğretmen genci tanımamış. Genç:
'Benim hocam Hacıbekir, tanımadın mı? Kayseri Lisesinden'
Öğretmen biraz hafızasını yoklayınca genci tanımış.
- Lan oğlum Hacıbekir seni tanıdım ama, bu ne zenginlik, sen fakir bir öğrenciydin.
Hacıbekir anlatır:
-Öyleydim hocam ama, okuldan sonra ticarrete başladım. Kısa zamanda biraz para kazandık.
Bunu duyan öğretmen iyice şaşırır:
- Lan oğlum ticaret hesap işidir. Ben seni matematikten sınıfta bırakmamışmıydım. Sen sanıl ticaret yapıyorsun?
- Valla hocam matematik falan bilmem. (11)'e alıp (4)'e satıyorum. Aradaki %3'le de geçinip gidiyoruz.
http://akansolar.tr.gg/
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz

MesajKonu: Geri: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:01 pm

YENİ MODELİNİ ALDIK

İki tane çiftçi, biri Adanalı, diğeri Kayserili, sohbet ederken, tabi haliyle zenginlikleriyle övunecekler... Adanalı başlamış :
-Bizim orda sabah günes doğmadan biniyoruz arabaya, akşam oluyo biz hala çiftliğin öteki ucuna yetişemiyoz, demiş... Kayserili de demiş ki :
-Yav bizim de vardı öyle bir arabamız ama geçenlerde satıp yeni modelini aldık
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz

MesajKonu: Geri: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:02 pm

SANADA MI MALUM OLDU

Kayserilinin biri kumarbazmış, bir gün her şeyini kaybetmiş, elinde bir eşek kalmış...Önce sol ön, sonra sağ ön, daha sonra, arka sol, her üc ayağa da zar atmış, kaybetmiş, sıra dördüncü ayağa gelmiş, tam o sırada eşek
hazin hazin anırmaya baslayınca, Kayserili :
-Vah karagözlüm vah!, demiş.
-Sana da mı malum oldu!
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz

MesajKonu: Geri: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:03 pm

Bir ana okul da öğretmen kendisinin Fenerbahçeli olduğunu övünerek açıklamış ve büyük bir heyecanla çoğunluğu 4 yaşındaki çocuklara, aralarındaki Fenerbahçeli taraftarlarının ellerini kaldırmalarını söylemiş.

Taraftar kelimesinin ne olduğunu bilemeyen, fakat çok sevdikleri Öğretmenleri gibi olmak isteyen ufaklılar zıpkın gibi kollarını kaldırmışlar hemen, küçük bir kız hariç.

Öğretmen Zeynep'e neden diğerlerinden farklı olmak istediğini sormuş. "Ben Fenerbahçeli değilim de ondan", diye cevap vermiş

Zeynep.
Öğretmen, biraz sinirli,"Peki sen nesin o zaman?" diye sormuş."Galatasaraylım ben",demiş küçük kız gururla.

Öğretmen, biraz daha sinirlenerek, Zeynep'e neden Galatasarayı tuttuğunu sormuş. "Benim annem de, babam da Galatasaraylı; diye cevap vermiş gururla.

Öğretmen Artık epey kızmış, yanakları al al olmuş ve dayanamayarak,

Böyle saçma Bir sebep olmaz, bir düşün bakalım, annenle baban birer geri zekalı olsalardı, sen ne olurdun?"

Küçük kız önce duraklar, sonra gülümseyerek cevap verir;
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz

MesajKonu: Geri: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:05 pm

Ingilizce dersinde ögretmeni çocuga sordu,
- Oglum, sana Türkçe bir cümle vereceğim, sen bunu Ingilizceye çevireceksin...
Çevirecegin cümle, "Çocuk, koştu koştu, denize düştü, boğuldu..."
Ögrenci yanıt verdi,
- The boy tıkıdık, tıkıdık, culup, glu, glu
AKANSOLAR
VIP ÜYE
VIP ÜYE
AKANSOLAR

Kova
Domuz

MesajKonu: Geri: Kayseri ile ilgili fıkra   Kayseri ile ilgili fıkra Icon_minitimePaz Nis. 06, 2008 5:05 pm

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba..."
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali, rezil şey!"
-"Baba... O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..."

Kayseri ile ilgili fıkra
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-