Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Terim: "Ben rakamlara inanmam"

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Terim: "Ben rakamlara inanmam" Empty
MesajKonu: Terim: "Ben rakamlara inanmam"   Terim: "Ben rakamlara inanmam" Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 4:35 pm

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Fatih Terim, görmek istenilen seviyeye yavaş yavaş yaklaştıklarını ve hesaplarının da bu yönde olduğunu söyledi.

Terim turnuva başladığında istenilen seviye geleceklerine inandığını vurgularken, futbolcuların istek ve arzularını övdü, Terim sözlerini şöyle sürdürdü; "Herkes taktik içinde oynamaya çalışıyor. Bugunkü oyundan memnunum. Finlandiya'da iyi bir takım ve ciddi bir rakip bunu da unutmamak lazım. Polonya ve Portekiz'in çıktığı grupta bu 2 takıma da yenilmediler".

Fatih Terim ayrıca futbolcuların öz verisi için onlara teşekkür ettiklerini söyledi Terim: "Servet zaten özverili bir çocuk. Bunu hem takımında hem de Milli Takımda gösterdi. Onun takıma katılması bizim için iyi oldu. Bu maçı puan maçı gibi oynamak istedik. Devre arasında Tuncay ve Hamit'in sakatlıklaları oldu, bu yüzden ilk onları çıkardım. Yoksa 75 dakika boyunca iyi oynayan bir takımı bozmak istemedik. Bir turnuva maçı gibi oynadık, Marco'nun ise son dakikalarda arka adalesinde bir sorun oldu, onu da hemen çıkardık".

Sitemle ilgili soruyu da yanıtlayan Terim " Ben futbolda rakamların olduğuna inanmam ama illaki bir sistem istiyorsanız hep oynadığımız gibi 253 oynadık yani bekleri orta sahaya kaydırdık. Kafamızdaki sistem bu. Şablon olarak Mevlüt ve Tuncay'ın içeri girmesini istiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

kaynak:habertürk

https://acelya.forumakers.com
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Terim: "Ben rakamlara inanmam"   Terim: "Ben rakamlara inanmam" Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 4:35 pm

Terim: "Ben rakamlara inanmam" Nuri_eren_ilhan_umit_milli

Alıntı:

Fransa'da düzenlenen Toulon Turnuvası'ndaki B Grubu üçüncü ve son maçında Fildişi Sahilleri ile karşılaşan Ümit Milli Takımımız, farklı mağlup olmaktan kurtulamadı! Rakibin etkili oyuncusu Cisse'nin gollerine engel olamayan ve maçı 10 kişi tamamlayan ay-yıldızlılar, turnuvaya veda etti: 0-4!

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Ümit Milli Takımımız, Fransa'da düzenlenen Toulon Turnuvası'ndaki B Grubu üçüncü maçında Fransa'nın Aubagne bölgesindeki De Lattre Stadı'nda Fildişi Sahilleri ile karşı karşıya geldi.

Ümit Millilerimiz, Toulon Turnuvası'ndaki ilk maçında Amerika Birleşik Devletleri'ni 3-2 yenmiş, ikinci maçında ise İtalya'ya 2-1 mağlup olmuştu. Fildişi Sahilleri ilk maçında İtalya'ya 2-0 yenilmiş, ikinci maçında ise Amerika Birleşik Devletleri'ni 1-0 yenmişti.

Ay-yıldızlılarımız karşılaşmaya şu ilk 11'le başladı:
Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor)
Aykut Demir (Excelsior)
Emre Balak (Samsunspor)
Orhan Şam (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor)
Alparslan Erdem (Werder Bremen)
Mehmet Güven( Galatasaray)
Serdar Özkan (Beşiktaş)
Bilal Çubukçu (Hertha Berlin)
Aydın Yılmaz (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)
Özgürcan Özcan (Gaziantepspor)
Tufan Tosunoğlu (Duisburg)

Karşılaşmaya tutuk başlayan Ümitler, ilerleyen dakikalarda oyunda hakimiyeti eline geçirdi ve Fildişi kalesinde tehlikeler yarattı. İlk yarının son bölümlerinde oyundan düşen ay-yıldızlılar, kalesinde golü gördü. 41. dakikada yaptığımız hata sonucu savunmamızın arkasına sarkan Cisse, kaleci Onur'u da geçerek boş kaleye topu gönderdi.

Bu golün şokunu üzerinden atamayan Ümit Milli Takımımız, ilk yarının son dakikasında iki farklı geriye düştü. Emre'nin yaptığı faul sonrası ceza sahasının hemen dışından serbest vuruş kazanan Fildişi Sahilleri, ilk golün sahibi Cisse'nin plasesiyle soyunma odasına 2-0 önde gitti.

Ümitler ikinci yarıya iki oyuncu değişikliği ile başladı. Aydın Yılmaz ile Bilal Çubukçu'nun yerine Nuri Şahin (Feyenoord) ile İlhan Parlak (Fenerbahçe) oyuna dahil oldu.

İtalya maçını 9 kişi tamamlayan Ümit Milliler, Fildişi Sahilleri karşısında 51. dakikada 10 kişi kaldı. Rakibine dirsek atan Özgürcan Özcan, hakem tarafından direkt kırmızı kartla cezalandırıldı.

Bu dakikadan sonra özellikle Serdar Özkan'ın kanat bindirmeleriyle etkili olmaya çalışan millilerimizde, teknik direktör Ümit Davala 61. dakikada üçüncü değişikliğini de gerçekleştirdi. Tufan Tosunoğlu'nu oyundan alan Davala, Adem Büyük'ü (Altay) sahaya sürdü.

62. dakikada gelişen Fildişi Sahilleri atağında, Bagayoko'nun orta-şut karışımı vuruşunda top üst direkten geri gelirken, bu tehlikeyi atlatan Ümitler, 63. dakikada Nuri Şahin'le gole çok yaklaştı ancak yıldız oyuncunun frikiği az farkla auta çıktı.

69 ve 70. dakikalarda etkili gelişen Fildişi Sahilleri ataklarında kaleci Onur yerinde müdahaleleri ile farkın açılmasına izin vermedi.

72. dakikada ise 3. golü kalemizde gördük. Fildişi Sahilleri atağında sol kanattan içeri çıkarılan topu, müsait durumda bulunan Moura filelere gönderdi ve skoru 3-0'a taşıdı.

84. dakikada Cisse, kendisinin 3., takımının 4 golünü attı. Savunmamızın arkasına atılan uzun topa hareketlenen Cisse, kalesini terkden kalecimiz Onur'u çalımladıktan sonra, Emre'den de sıyrıldı ve durumu 4-0 yaptı.

Kalan dakikalarda sonuç değişmedi ve Ümit Milli Takımımız sahadan 4-0 mağlup ayrıldı. Ay-yıldızlılar, bu sonuçla B Grubu'nu 1 galibiyet 2 mağlubiyetle bitirdi.

Aldığı bu yenilgi ile iyi başladığı turnuvayı topladığı 3 puanla 3. sırada tamamlayan Ümit Milli Takımımız, turnuvaya veda etti. B Grubu'ndaki rakiplerimizden İtalya son maçında Amerika'yı 2-0 mağlup etti ve tüm maçlarını kazanarak, yarı finale yükseldi. Ümit Milli Takımımız'ı 3-0 yenen Fildişi Sahilleri ise 6 puanla grubu 2. sırada tamamladı.

A Grubu'nda ise yaptığı 3 maçı da kazanan Şili, grubunu 9 puanla lider olarak tamamlarken, tek yenilgisini Şili karşısında alan Japonya da 6 puanla yarı finale yükseldi.

Yarı finalde ise, A Grubu'nu lider tamamlayan Şili, B Grubu ikincisi Fildişi Sahilleri ile, A Grubu'nu ikinci sırada bitiren Japonya da B Grubu lideri İtalya ile eşleşti.

Yarı final maçları 27 Mayıs Salı günü saat 19.00 ve 21.45'te yapılacak.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Terim: "Ben rakamlara inanmam"   Terim: "Ben rakamlara inanmam" Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 4:36 pm

İspanya'ya karşı tutunamadık: 0-3

24. Avrupa 19 Yaş Altı (A) Gençler Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, yarı final eleme grubundaki ikinci maçında İspanya'ya 3-0 yenildi.

Ermenistan'ın Yerevan şehrindeki Ashtarak Kasakh Stadı'nda oynanan karşılaşmada İspanya'nın gollerini, 46 ve 75. dakikada Ignacio Camacho ile 65. dakikada Ivan Bolado attı. Millilerin mücadele ettiği 7. Grup'ta oynanan günün diğer maçında ise Ukrayna, ev sahibi Ermenistan'ı 1-0 yendi.

Türkiye, gruptaki son maçında 27 Mayıs Salı günü Ukrayna ile karşı karşıya gelecek. İspanya'nın 6 puanla lider olduğu grupta, son maçlar öncesinde milliler 3 puan ve averajla 3. sırada yer alıyor.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Terim: "Ben rakamlara inanmam"   Terim: "Ben rakamlara inanmam" Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 4:37 pm

Türkiye Futbol Federasyonu, kurum bünyesinde görev yapan Başkan, Başkanvekili ve yönetim kurulu üyelerinin TFF'den hiçbir şekilde maaş alamayacaklarını açıkladı.
21.5.2008

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kurum bünyesinde görev yapan Başkan, Başkanvekili ve yönetim kurulu üyelerinin TFF’den hiçbir şekilde maaş alamayacaklarını açıkladı. Başkanvekili Lütfi Arıboğan’ın görev yaptığı 14 Şubat 2008 tarihinden bu yana kendisine bir ücret ödenmediği ve tahsis edilen özel makam aracının da konumundan dolayı verildiği belirtildi. ABD’li kondisyonerlerin ise hizmet karşılığı para aldığı bildirildi.

Terim: "Ben rakamlara inanmam"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-