Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

polat alemdar var mısın yok musun'da...

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

polat alemdar var mısın yok musun'da... Empty
MesajKonu: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:53 pm

polat alemdar var mısın yok musun'da... N5544887885857576566ra1

Polat : abdülhey kutunda ne hissediyosun ?
Abdülhey : abi hakan nerde ?
Polat : ne hakanı abdülhey. yarısmadayız. hakan stüdyoda kaldı.
Abdülhey : abi hakanın cesedini görebilirmiyim ?
Memati: usta kutuya sıkıyımı?
Erhan : abi ben kutumda küçük hissediyorum açabilirmiyim ?
Polat : la havle..

polat alemdar var mısın yok musun'da... Img-hystericalpolat alemdar var mısın yok musun'da... Img-hysterical
https://acelya.forumakers.com
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:55 pm

Papaz´in sakali
Bir gün Aksehir´e bilginligiyle övünen bir papaz gelir. Papaz, sorularina kimsenin cevap veremedigini, bu yüzden dünya´nin en akilli insani oldugunu iddia etmektedir.

Papazi alip Nasreddin Hoca´ya getirirler. O sirada Hoca esegini cikarmis, tarlaya gidecekmis. Papaz: „Iki sorum var. Bütün dünyayi dolastim. Bu sorularima cevap verecek kimse bulamadim. Bakalim sen denildigi gibi akilli ve bilgilimisin? Birinci sorum su: Gökyüzünde kac tane yildiz vardir?
Hoca hic tereddüt etmeden: „Su kapidaki esegimin sirtinda kac tane kil varsa, o kadar yildiz var“ der. Papaz sasirir:“ Bu nasil cevap? Nereden biliyorsun?“ der. Hoca: „Istersen say da bak!“ Papaz memnun olmamis bir vaziyette: „Pekala, bu sorunun cevabini vermis olduguu kabul ediyorum. Simdi ikinci soruma cevap verebilecek misin bakalim? Su sakalimda kac kil var?“ Hoca yine tereddüt etmeden: „Esegimin kuyrugunda kac kil varsa, senin sakalinda da o kadar kil var“ der. Papaz:“ Nasil ispatlarsin?“ der. Hoca: “bundan kolay ne var? Bak esegim burada. Inanmazsan otur buraya. Sira ile bir onun kuyrugundan kil koparalim, bir de senin sakalin dan koparalim. Eger senin sakalin kalmadigi ve yüzün kabak gibi ortaya ciktigi halde, esegin kuyrugunda hala kil kalirsa senin hakli olduguna inaniriz“ der.

Papaz, bu benzetmeleri ve ispati duyunca careyi oradan sivismakta bulur.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:56 pm

Kaplumbağaların yaşadığı bir köyde susuzluk sorunu ortaya çıkmış..

kaplumbağalar biraraya toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar..köyün en yaşlı ve en bilge kaplumbağası çıkmış ve bağırmış;

-Şu dağın arkasındaaa bir göl vaar...!!

bunun üzerine köyün en genç 2 kaplumbağası ,su getirmek için seçilmiş..

25 yıl sonra bu iki kaplumbağa dağı aşmış ve göle varmışlar..maalesef ki göle vardıktan sonra jeton düşmüş;

-ya biz kap almayı unuttuk!!napcaz şimdi!!?

"sen git.. ben burda beklicem biri gelip içmesin diye" ..diğeri: "yok sen içersin gölü.. ben gitmem sen git"..

"yaa arkadaşım vallahi billahi içmicem..burda bekliyorum hadii!!" demiş..

bunun üzerine 2. kaplumbağa "iyi tamam gidiyorum" diyerek oradan ayrılmış..

1.kaplumbağa beklemeye başlamış..30yıl -50yıl-60yıl.. en sonunda ;

"yeter biraz daha beklersem ben ölücem..hem zaten yaşlılar çoktan ölmüştür" diyerek boynunu göle uzatmış..

Tam o sırada çalılıklardan fırlamış 2. kaplumbağa;

"bak böyle yaparsan gitmem!!"
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:57 pm

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister. Annesi de ona bisikleti hak etmediğini ve hazreti İsa'ya günahlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler.
Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya...
'Mukaddes isa hazretleri, hep yalan söylediğim için affedin. Söz veriyorum bir daha olmayacak. Bugün benim doğum günüm ve sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum'.

Çocuk yazmayı bırakır ve sonra mektubu yırtar atar. Çünkü günahları o kadarcık değildir. ikinci mektubu yazmaya karar verir.

'Mukaddes İsa hep yalan söylediğim ve annemi dinlemediğim için beni affedin. Bu bir daha olmayacak. Söz veriyorum. Bu gün benim doğum günüm. Sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum.'

Ve bu mektubu da yırtar, çünkü bunlarda işlediği bütün günahlar değildir. Ve başlar üçüncü mektuba. Yine olmaz ve afacan çocuk başka bir yol denemek için annesinden izin alır ve kiliseye gider.

Bunu gören annesi çok sevinir ve yaramaz oğlunun akıllandığını
sanar. Küçük çocuk kilisede küçük Meryem Ana heykelinin yanına gider ve sağa sola baktıktan sonra onu çantasına koyar ve eve götürür.

Evde yine odasına çıkar ve İsa'ya son mektubunu yazar,
'Bana kırmızı bisikleti al. Anan elimde rehin.'polat alemdar var mısın yok musun'da... Img-hystericalpolat alemdar var mısın yok musun'da... Img-hystericalpolat alemdar var mısın yok musun'da... Img-hysterical
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 2:58 pm

at sinegi
Yavru tavşan yuvasından ilk kez ayrılır ve ormanda dolaşmaya başlar. Karşılaştıgı ilk hayvana kendini tanıtır :
"Merhaba kardeş ben TAVŞAN, sen kimsin ?" karşısındaki hayvan
"Bende KATIR der"
Tavşanın kafası karışır "Nasıl yani" der.
"Katır benim annem at babamda eşektir . Onlar birlikte olmuşlar sonra ben doğmuşum "der .
Tavşan yoluna devam eder . Karşılaştıgı başka bir hayvana kendini tanıtır
"Merhaba kardeş ben TAVŞAN, sen kimsin ?" hayvan "Ben kurtköpeği" der . Tavşan yine şaşırır "Nasıl yani" der . Kurtköpeği "Benim annem köpek , babamda kurt onlar birlikte olmuşlar sonra ben doğmuşum " der .
Tavşan yoluna devam eder . Karşılaştıgı başka bir hayvana kendini tanıtır
"Merhaba kardeş ben TAVŞAN, sen kimsin ? "
Hayvan "Ben DEVEKUŞU" der .
Tavşan biran afallar sonra gülüp geçer...
Neyse biraz daha yol aldıktan sonra; kulağına konan hayvana dönerek:
"Ben tavşan, sen kimsin ? " der.
"Ben at sineğiyim" deyince , tavşan HADİ CANIM diyerek oradan uzaklaşır .
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 3:04 pm

Temelle oğlu İstanbulu hiç görmemişler ve bir iş için oraya giderler.
Küçük köylerinden sonra gördükleri her şeye şaşırır ve hayretler içinde kalırlar.
Taksim'de gezerlerken bir otelin içine girerler. bir bakarlar ki demirden duvarlar ve bu duvarlar otomatik olarak açılıp kapanabiliyor.
Tabii ki ikisi de şaşırmış. Temelin oğlu babasına sormuş ; "Buba bu ne ya?"
Temel hayatında hiç asansör görmediği için şu şekilde yanıtlamış "Oğlum ben böyle bir şeyi hayatımda görmedim, ne olduğunu bilmiyorum."
İkisi de büyük bir şaşkınlıkla bu duvarlara bakarken 150 kiloluk şişman bir bayan açılan duvarlardan küçük bir odanın içine girer.
Duvarlar yine kapanır ve numaralar birer birer yükselmeye başlar.
Daha sonra numaralar küçülmeye başlar. Temel ve oğlu şaşkınlık içindedirler.
Birazdan duvarlar yine açılır ve dışarıya 24 yaşlarında çok güzel, zayıf ve sarışın bir bayan çıkar.
Temel gözünü bu bayandan ayırmadan oğluna sessizce ; "Hemen git anani al ve buraya cetur."
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 3:04 pm

Soğuk bir kutup gecesinde yavru kutup ayısı annesine yaklaşarak;
-Anneeee, ben kutup ayısı mıyım?
-Evet oğlum.
-Peki anneee sende kutup ayısımısın?
-Tabii ki oğlum.
Peki anneee dedem, dedemin dedelerifilan kutup ayısı mıydı?
-Evet oğlum hepsi kutup ayısıydı.
-Yani sülalede bi karışıklık falan yok di mi anne?
-Yok tabi oğlum hepimiz kutup ayısıydık, niye soruyorsun?
-Üşüyorummmm anne Üşüyorummmmmmmmm!...
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 3:06 pm

Kırmızı bisiklet

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister. Annesi de ona bisikleti hak etmediğini ve hazreti İsa'ya günahlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler.
Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya...
"Mukaddes isa hazretleri, hep yalan söylediğim için affedin. Söz veriyorum bir daha olmayacak. Bugün benim doğum günüm ve sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum".
Çocuk yazmayı bırakır ve sonra mektubu yırtar atar. Çünkü günahları o kadarcık değildir. ikinci mektubu yazmaya karar verir."Mukaddes İsa hep yalan söylediğim ve annemi dinlemediğim için beni affedin. Bu bir daha olmayacak. Söz veriyorum. Bu gün benim doğum günüm. Sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum."
Ve bu mektubu da yırtar, çünkü bunlarda işlediği bütün günahlar değildir. Ve başlar üçüncü mektuba. Yine olmaz ve afacan çocuk başka bir yol denemek için annesinden izin alır ve kiliseye gider. Bunu gören annesi çok sevinir ve yaramaz oğlunun akıllandığını
sanar. Küçük çocuk kilisede küçük Meryem Ana heykelinin yanına gider ve sağa sola baktıktan sonra onu çantasına koyar ve eve götürür. Evde yine odasına çıkar ve İsa'ya son mektubunu yazar,
"Bana kırmızı bisikleti al. Anan elimde rehin
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: polat alemdar var mısın yok musun'da...   polat alemdar var mısın yok musun'da... Icon_minitimePtsi Haz. 23, 2008 3:07 pm

Deliler hastanesine bir adam gelmiş, sorular soracakmış.Yetkiliye gelip demiş:
-Pardon, buradaki kişilerin deli olduklarını nasıl anlıyorsunuz? Yetkili:
-Çok kolay,demiş. Onlara boş bir havuz gösteriyoruz. Sonra da önlerine bir kaşık, bir kova ve bir leğen koyuyoruz.Adam:
-Salaklar, kaşığı seçiyorlar dimi? Deyip gülmüş.Fakat yetkili:
-Hayır, leğeni seçiyorlar.Demiş. Adam şaşkın:
-E akıllılar ne yapıyorlar? Yetkili:
-TABİİ Kİ DE HAVUZUN TIPASINI ÇEKİYORLAR

polat alemdar var mısın yok musun'da...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-