Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden Empty
MesajKonu: Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden   Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2008 5:15 pm

Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden)
Arkadaslar ben bir konuyu sizinle paylasmak istiyorum ve yorumlarinizi gercekten cok merak ediyorum:

Türkiyede akrabalarinizla araniz nasil yani bazen kullanildignizi falan zannediyormusunz? Kendimden örnek vereyim bizde tr.ye gitmeden daha bir bavul sadece ordaki akrabalara hazirlanir ama onlarda artik aldi madi falan istemyor nivea varya o sampuandan getirsene, nescafe daha güzel, yaprak cayi getirin canim o ucuz caylari biz icemiyoz burda

Neyse taman hadi öyle olsun diyorsun ve herkeze birseyler götürüyorsun gelelim gezme konusuna biryerde yemek yenildi veya birseyler icildi herkez yavas yavas masadan kalkar almanci kardes bakar kimsede tik yok cikarir cüzdani öder eh hadi baska biryere gitmiyoruzmu der teyzenin kizinin kocasi

Herkez derdini anlatmaya baslar haladan, teyzenden ordaki amcanin torunun komsunun tandigna kadar, bu dertler hep maddi dertlerdir yahu be kardesim bende bir derdimi anlatsam icimi döksem dersin bir bakarsin sus sus sen simdi hele beni bir dinlede derler zaten sana firsat kalmazki

Sen gitmeden önce halan teyzen amcan hepsi gecinir gider ama sen orda oldunmu izinden izine kimse gecinemez para yok alisveris yok yag bitti tuz bitti kücük hayrettinin okul taksitide geldi yine ya tüh tüh, eh hadi dersin al sunuda isini gör.

Izin gelir izin gecer ama almancinin ne derdi biter nede hasreti, yine gelir buraya sivar kollari 3 vardiye calisacak fabrikada akkord yapsinda yine seneye izine gitsin.

Ah ulan almanya sen sadece beni degil akrabalarimidami degistirdin acaba??
Ben bu konuyu bir yerde okudum
https://acelya.forumakers.com

Almanya'da Yasayan Türklerin Sorunlari,Sorulari(Hayatin icinden
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BIZ ALMANYADA YASAYANLAR