Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Empty
MesajKonu: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:00 am

KANADA Atasözü:
Nisan yağmuru Mayıs çiçeği getirir.

KANT, Immanuel:
Yasalar karşısında insan, başkalarının hakkına tecavüz ettiği zaman suçludur. Etiksel olarak ise bunu aklından geçirdiği anda bile suçludur.

KAYKI, Ali:
Aramak düşüncenin hareket noktası, bulmak varıştır. Düşünen insan, varılan her hedeften sonrasının da olduğunu / olabileceğini varsayandır.

Asıl gelişmişlik teknolojide değil, insanda olmalıdır. Böylelikle doğa da tahrip edilmemiş olur.

Baba oğlunu kendinden ileriye taşıyamamışsa, ya beceriksizliğindendir ya da oğlunun haylazlığından...

Benliğini aşmış, hakikatte evrenselleşmiş insan birey olmaktan çıkmış ve kendi varlığını insana degil, insanlığa adamış olandır.

Bilim ile bilimsellik ile içiçedir. Gönlümüzün arılığa ihtiyacı olduğu kadar, akıla da ihtiyacı vardır. Akıl bilmek ile olur, insan ne kadar çok bilirse o kadar akıllıdır.

Bilmek anlamak değildir. Ezbercilik de dolaylı bir bilme metodudur. Bilinen hemen unutulabilinir, ama anlaşılmış olan kolay kolay unutulmaz.

Dünyanın en aptal insanı, kendinden cahil olanın öğüdünü tutandır.

Her ağacın kurdu kendinden olsa da, bu her meyvesi kurtlu olacak anlamına gelmez.

Her nesne önce pişer, devamında yanar. Oysa insan, yana yana pişer.

Herşey en iyi yaşanıldığı kadar bilinir.

Hiçbir şey yok olmaz, aslına döner.

İnsan bildiğinden değil, bilmediğinden korkmalıdır. Korkusuz olmak için bilmediklerinizi öğreniniz. Öğrendiğiniz güzelliği ise sevip sahipleniniz.

Karşılığı olmasa da insanlık için yapılan her fedakarlık, güzelliğe doğru atılan bir adımdır.

Mutlaka unutmamamız ve olması gereken, düşüncemizin kaynağının sevgi olmasıdır. Düşüncenin temelindeki sevgi bizi; doğruya, güzelliğe, dolayısı ile özgürlüğümüze götürür.

Sadece bir şeye koşullanıp ondan başkasını kabul etmemek cahilliktir.

Size birisi bir fenalık ettiğinde kızıp karşılık vermişseniz, biliniz ki gururunuz okşanmıştır. Siz birine bir fenalık ettiğinizde kendinize kızıp, ondan hemen özür dilemişseniz biliniz ki onurunuz okşanmıştır.

Var olan herşey insanda mevcuttur. Öğrendiğimiz her yeni şey, varlık alemindeki keşiflerimizdir. Kendimizi bugün keşfedersek yarınlardaki aramalara gerek kalmaz.

Zaman içinde sabır ile hareket ederek bilmek istemek ve aramak, insana istediğini ve aradığını buldurur.

KEMAL, Namık:
Bir ülkedeki ahlak bunalımının bir kaynağı da ana babaların çocuk eğitiminde tuttukları yoldur.

KENYA Atasözü:
Bir yalan ne kadar hızlı olursa olsun, hakikat ona yetişip geçer.

KIZILDERİLİ Atasözleri:
Ağlamaktan korkma! Zihindeki ızdırap veren düşünceler gözyaşı ile temizlenir.

Bana söylersen unutabilirim,
Gösterirsen anımsayabilirim,
Ama beni de katarsan anlarım.

Barış ve mutluluk her anda mevcuttur. Barış ve mutluluk her adımdadır. Ruhun meseleleri için siyasi çözümler yoktur.

Bir kere ''al şunu'' demek, iki kere ''ben vereceğim'' demekten iyidir.

Biz ağaçlara zarar vermek istemeyiz. Ne zaman onları kesmemiz gerekse, önce onlara tütün ikram ederiz. Odunu asla ziyan etmeyiz, lazım olduğu kadar keser, kestiğimizin hepsini kullanırız. Eğer onların hislerini düşünmez ve kesmeden önce tütün ikram etmezsek, ormanın diğer bütün ağaçları gözyaşı dökecektir, bu da bizim kalbimizi yaralar.

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür ve her insan bir görevle yaratılmıştır.

Eğer herkes bir başkası için bir şey yaparsa dünyada ihtiyaç içinde kimse kalmaz. Sadece bir kişiye yardım et! Şimdiki usul bu değil... Ama inanıyorum ki insanlar bu yolu öğrenecekler.

Eğer sorsanız: ''Sessizlik nedir?'' Cevap veririz: ''O Büyük Ruh'un sesidir.'' Yine sorsanız: ''Sessizliğin meyveleri nelerdir?'' Cevap veririz: ''Kendi kendini kontrol, gerçek cesaret demek olan metanet, sabır, vakar ve saygı.''

Gözlerde yaş yoksa, ruh gökkuşağına sahip olamaz.

Hayvanlar olmadan insanlar nedir ki? Eğer bütün hayvanlar kaybolup giderse insanoğlu büyük bir ruh yanlızlığı içinde ölecektir. Hayvanlara ne olduysa insanlara da aynısı olur. Herşey birbirine bağlıdır. Yerkürenin başına gelen, yerkürenin çocuklarının da başına gelecektir.

Herşey halkadır. Her birimiz kendi hareketlerimizden sorumluyuz. Hepsi döner dolaşır, bize geri gelir.

İnsan doğadan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Nimet te külfet te ''Büyük Ruh'' un elindedir. Bazen O'nun külfeti bizi nimetinden daha fazla akıllandırır.

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde;
beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Üç barış vardır: Birinci barış en önemli barıştır. İnsanın ruhundadır o... İnsan, kainatla ve kainatın bütün güçleri ile olan ilişkisini, beraberliğini farkettiğinde, kainatın merkezinde Büyük Ruh'un durduğunu ve bu merkezin her yerde, her birimizin içinde olduğunu farkettiğinde birinci barış sağlanmıştır. Bu gerçek barıştır, diğerleri sadece bunun akisleridir. İkinci barış iki fert arasında olan barıştır. Üçüncü barış ise iki millet arasında yapılır. Fakat hepsinden önce anlamalısınız ki ''gerçek barış'' dediğim birinci barış, insanın ruhundaki barış yoksa ne fertler ne de milletler arasında barış olabilir.

Yağmur iyilerin üzerine de yağar, kötülerin de... Her birimizin farklı bir rüya gördüğünü hatırlatmakta fayda var.

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur.

Yaşlılık ölüm kadar şerefli değildir. Yine de çok kimse onu ister.

Yeryüzüne iyi muamele et! O babanızın malı değil, onu çocuklarınızdan
ödünç aldınız.

KING, Martin Luther:
Bir insanın uğruna öleceği bir şeyi yoksa, yaşamaya da hakkı yoktur.

Yaşamın uzunluğu değil, nasıl yaşanıldığı önemlidir.

KONFÜÇYÜS:
Az konuşmaktan pek az, çok konuşmaktan sık sık pişman olunur.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz,
Bildiğini bilmeyeni uyarınız,
Bilmediğini bilene öğretiniz,
Bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Bir işi doğru yapmanın üç yolu vardır.
Birincisi "akıl yürüterek" ki en saygı değeridir.
İkincisi "benzeterek" ki en kolayıdır.
Üçüncüsü "tecrübeyle" ki en acısıdır...!!!

Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir.

Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz.

Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.

Herşeyde bir güzellik vardır, bazıları göremese de...

İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler.

Kendine hakim olan başkalarına da hakim olur.

Kuşkularınızı azaltmak için çok dinleyin; boş şeyler söylememek için düşünerek konuşun; o zaman sık sık hata işlemezsiniz.

Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

KONGO Atasözü:
Kadın gölge gibidir, kendisini takip edenden kaçar, önünden gidenin arkasından kosar.

KOTZEBUE, F. von:
İnsanlar yanlış yapabilirler, yalnız büyük insanlar yanlışlarını anlarlar.

KUNDERA, Milan:
Hatırlamak için yavaşlar, unutmak için hızlanırız.
https://acelya.forumakers.com
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:01 am

LANGLOIS, D.:
Bir defa kaybolmaktansa iki defa sormak daha iyidir.

LA-TZU:
Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir.

LENOIR, Marcel:
Her bildiğini söyleme, fakat her söylediğini bil.

LINCOLN, Abraham:
Hayatta olduğum, olacağım herşeyi güzel anneme borçluyum.

Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi her zaman aldatamazsınız.

Ne kadar mutlu olmaya karar vermişseniz o kadar mutlu olursunuz.

Abraham Lincoln'den Oğlunun Öğretmenine Mektup:
"Öğrenmesi gerekli biliyorum; tüm insanların dürüst ve adil olmadığını, fakat şunu da öğret O'na: 'Her alçağa karşı bir kahraman, her bencil politikacıya karşı kendini adamış bir lider vardır.' Her düşmana karşı bir dost olduğunu da öğret O'na. Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen, kazanılan bir doların, bulunan beş dolardan daha değerli olduğunu öğret. Kaybetmeyi öğrenmesini öğret O'na ve kazanmaktan neşe duymayı. Kıskançlıktan uzaklara yönelt O'nu. Eğer yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret O'na. Bırak erken öğrensin, zorbaların görünüşte galip olduklarını. Eğer yapabilirsen; O'na kitapların mucizelerini öğret. Fakat O'na; gökyüzündeki kuşların, güneşin yüzü önündeki arıların ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin ebedi gizemini düşünebileceği zamanlar da tanı. Okulda hata yapmanın, hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu ögret O'na. O'na kendi fikirlerine inanmasını öğret, herkes O'na yanlış olduğunu söylediğinde dahi. Nazik insanlara karşı nazik, sert insanlara karşı sert olmasını öğret O'na. Herkes birbirine takılmış bir yönde giderken, kitleleri izlemeyecek gücü vermeye çalış oğluma. Tüm insanları dinlemesini öğret O'na, fakat tüm dinlediklerini gerçeğin eleğinden geçirmesini ve sadece iyi olanları almasını da öğret. Eğer yapabilirsen üzüldüğünde bile nasıl gülümseyebileceğini öğret O'na. Gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğret. Herkesin sadece kendi iyiliği için çalıştığına inananlara dudak bükmesini öğret O'na ve aşırı ilgiye dikkat etmesini. O'na, kuvvetini ve beynini en yüksek fiyata satmasını, fakat hiçbir zaman kalbine ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret. Uluyan bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret O'na ve eğer kendisinin haklı olduğuna inanıyorsa dimdik dikilip savaşmasını öğret. O'na nazik davran ama onu kucaklama. Çünkü, çeliği ancak ateş saflaştırır. Bırak sabırsız olacak kadar cesaretine sahip olsun, bırak cesur olacak kadar sabrı olsun. O'na her zaman kendisine karşı derin bir inanç taşımasını öğret. Böylece insanlığa karşı da derin bir inanç taşıyacaktır. Bu, büyük bir taleptir, ne kadarını yapabilirsin bir bakalım. O ne kadar iyi, küçük bir insan. Oğlum.."

LOMBARDINI, Vince:
Önemli olan yere düşüp düşmemen değil, tekrar ayağa kalkıp kalkmamandır.

LUBBOCK, John:
Akıllı insanlar başkalarının tecrübelerinden yararlanır, inatçı insanlar herşeyi kendileri denemek ister.

LUMBEE Kabilesi:
Günümüzde insanlar bilgiyi arar oldu, hikmeti değil. Halbuki bilgi mazidir, hikmet ise istikbal...
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:02 am

MACAR Atasözü:
Tutkunun bittiği yerde mutluluk başlar.

MARRIOT, J. Willard:
İyi ağaç kolay yetişmez; rüzgar ne denli güçlü eserse, ağaç da o denli sağlam olur.

MAUGHAM, Somerset:
Bir parça ekonomik refah için onurunu feda eden ülkelerin,
bir süre sonra onurları kalmadığı gibi ekonomileri de tamamen çöker.

MAUROIS, Andre:
Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.

MEVLANA:
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.

Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol...
Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol...
Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol...
Hoşgörüde deniz gibi ol...
Şefkat ve merhamette güneş gibi ol...
Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol...
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol...

Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım!

Güzel yüz aynaya aşıktır.

Kimde bir güzellik varsa bilsin ki ödünçtür.

Kurdun kuzuyu yemeye niyetlenmesinde şaşılacak bir şey yok,
şaşılacak olan odur ki; bu kuzu, kurda gönül bağlamış, aşık olmuştur!

Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır.

MILLER, Arthur:
Kurbağayı koltuğa oturtsan, o yine çamura atlar.

MOHAWK Kabilesi:
Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatın dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.

Unutmayın çocuklarınız sizin değildir. Onları yaratıcıdan ödünç aldınız.

MOLIERE, Jean Baptiste Poquelin de:
İnsanı hayvanlardan ayıran temel nitelik akıldan çok duygularıdır.
İnsani değerler ancak hissetme, sevgi ve nefret gibi duygusal edimlerle anlaşılabilecek şeylerdir.

İnsani gelişimin temel koşulu, başkasının sevgisiyle kendini onaylanmış hissetmektir.

Yalnız yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz.

MONTAIGNE, Michel Eyquem de:
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.

İyiliğin bilgisine sahip olmayana bütün diğer bilgiler zarar verir.

MONTESQIEU, Charles de:
Dalkavukluğun sağladığı çıkar, dürüstlüğün sağladığı faydadan daha fazla olursa o ülke batar.

MOORHEAD, J. Keith:
Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.

MUNTHE, Axel:
Başarının dört şartı; bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmak.

MURPHY:
Doğruysan kimse hatırlamaz, yanlışsan kimse unutmaz.

Oyunu kaybederseniz kuralı değiştirin.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:02 am

NIEMULLER, Martin:
Almanya'da Naziler komünistleri içeri attı. Sesimi çıkarmadım!..
Çünkü Komünist değildim.
Sonra Yahudileri içeri tıktılar. Bu kez de sesimi çıkarmadım.
Çünkü Yahudi de değildim!
Derken sıra sendikacılara geldi. Hala susuyordum!
Çünkü sendikacı da değildim.
Sonunda beni de götürdüler.
Ama sesini çıkaracak kimse kalmamıştı!

NIETZSCHE, Friedrich:
Beni yıkamayan herşey beni güçlendirir.

Bilginin her türü ızdıraptan gelir. Sefahat, duraklamak ve geriye bakmamak eğilimindedir, oysa acı hep nedenleri sorar. İnsan ağrılarda incelir. Sürekli kurcalayan, törpüleyen acı, ruhun toprağını altüst eder. Yeni düşünce meyveleri için gerekli havalandırmayı sağlayan da bu altüst oluştur.

En kof ceviz dahi kırılmak ister.

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır, ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır.

Hayatı kaybetmenin kıyısına yaklaşanlar, onu daha iyi tanırlar.

İnsan da ağaca benzer, ne kadar yükseğe ve ışığa çıkmak isterse,
o kadar yaman kök salar yere, aşağılara, karanlıklara, derinliğe, kötülüğe...

Korkarak yaşarsan hayatı yalnızca seyredersin.

Yetişmiş her insanın içinde oynamak isteyen bir çocuk vardır.

NİJERYA Atasözü:
Küçük üzüntüler konuşurlar, büyük dertler dilsizdir.

NORVEÇ Atasözü:
Yalan, dört nala gider; gerçek, adım adım yürür fakat, gene de vaktinde yetişir
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:03 am

NIEMULLER, Martin:
Almanya'da Naziler komünistleri içeri attı. Sesimi çıkarmadım!..
Çünkü Komünist değildim.
Sonra Yahudileri içeri tıktılar. Bu kez de sesimi çıkarmadım.
Çünkü Yahudi de değildim!
Derken sıra sendikacılara geldi. Hala susuyordum!
Çünkü sendikacı da değildim.
Sonunda beni de götürdüler.
Ama sesini çıkaracak kimse kalmamıştı!

NIETZSCHE, Friedrich:
Beni yıkamayan herşey beni güçlendirir.

Bilginin her türü ızdıraptan gelir. Sefahat, duraklamak ve geriye bakmamak eğilimindedir, oysa acı hep nedenleri sorar. İnsan ağrılarda incelir. Sürekli kurcalayan, törpüleyen acı, ruhun toprağını altüst eder. Yeni düşünce meyveleri için gerekli havalandırmayı sağlayan da bu altüst oluştur.

En kof ceviz dahi kırılmak ister.

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır, ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır.

Hayatı kaybetmenin kıyısına yaklaşanlar, onu daha iyi tanırlar.

İnsan da ağaca benzer, ne kadar yükseğe ve ışığa çıkmak isterse,
o kadar yaman kök salar yere, aşağılara, karanlıklara, derinliğe, kötülüğe...

Korkarak yaşarsan hayatı yalnızca seyredersin.

Yetişmiş her insanın içinde oynamak isteyen bir çocuk vardır.

NİJERYA Atasözü:
Küçük üzüntüler konuşurlar, büyük dertler dilsizdir.

NORVEÇ Atasözü:
Yalan, dört nala gider; gerçek, adım adım yürür fakat, gene de vaktinde yetişir
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:04 am

RAUX, Emile:
Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar.

REYNOLDS, Sir Joshua:
Mükemmellik insana asla lutfedilmez. O çalışmanın ödülüdür.

RIIS, Jakob:
Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur seyrederim... Adam belki yüz kere vurur taşa... Ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz... Sonra... Birden yüzbirinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir! İşte o zaman anlarım ki; taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir.

RODDOICK, Anita:
Bir fark yaratmak için çok küçük olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sivrisinekle yatağa hiç girmemişsiniz demektir.

ROEMISCH, George:
Bağışlama, menekşenin kendini ezen topuğa anında bulaşan güzel kokusudur.

ROMEN Atasözü:
Biri sizi bir kez aldatırsa suç onundur, iki kez aldatırsa suç sizindir.

ROOSEVELT, Franklin Theodore:
Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır.

RUFFINI:
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

RUM Atasözü:
Taş da yumurtanın üstüne düşse, yumurta da taşın üstüne düşse, olan yine yumurtaya olur.

RUSSEL, B.:
Tüm uzmanların aynı görüşte olmaları, hepsinin yanılmaları anlamına da gelebilir.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:04 am

SADİ, S.:
İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak.

SAFA, Peyami:
Dilini kaybeden bir millet, herşeyini kaybetmiş demektir.

ŞAHABEDDİN, Cenap:
Başkaları düştü mü, 'Çürük tahtaya basmasaydı' deriz. Kendimiz düşünce, bastığımız tahtanın çürük çıkmış olmasından şikayet ederiz.

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.

SAND, George:
Dehayı anlayacak olan ancak dehadır.

SAUK Kabilesi:
Bir başkasının kabahati hakkında konuşmadan önce daima kendi makoseninin içine bak.

SCHEELER:
Çıkar gözetmeyen, bizzatihi kendisi için istenen bilgi diye bir şey yoktur.

SENECA:
Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir.

Hafif acılar konuşabilir, ama derin acılar dilsizdir.

Hayatta bir gayesi olmayan insanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar.

Üstünde ilaçlar denenen bir yara kapanmaz. İkide bir başka yere dikilen bitki gelişmez.

SHAKESPEARE, William:
Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğü kazanır, bazılarına da büyüklük yakıştırılır.

Cahillik, dünyayı sarsabilecek büyük bir güçtür.

Cehalet Tanrının laneti olduğuna göre, bilgi göklere uçabileceğimiz kanatlardır.

Hiçbir kavram insanları tolerans kadar günaha teşvik etmez.

Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz.

İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkuyor. Düşünmekten korkuyor; sorumluluk getireceği için… Konuşmaktan korkuyor; eleştirilmekten korkttuğu için... Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmedigi için. Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için. Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için.

Yiğitlik intikam almak değil, tahammül etmektir.

SHAW, Bernard:
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.

Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.

SİYU Kabilesi:
Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli...

SOCRATES:
Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

Bütün bildiğim sey, hiçbir şey bilmediğimdir.

SUDAN Atasözü:
Hiçbir mutfak, iki kadını alacak kadar zengin değildir.

SCHWEITZER, Albert:
Kimi vakit sönen hayat ateşimiz rüzgar gibi bir başkası tarafından körüklenerek alevlenir. Ve her birimiz bu ateşi tekrar canlandıran dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi borçluyuz.

SZENT–GYORGYI, Albert von:
Keşfetmek herkesin gördüğünü görüp, düşünmediğini düşünmektir.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

ŞİLİ Atasözü:
Güzellik kadınlara verilen ilk hediye, aynı zamanda geri alınan ilk şeydir.
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:05 am

SADİ, S.:
İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak.

SAFA, Peyami:

ŞAHABEDDİN, Cenap:
Başkaları düştü mü, 'Çürük tahtaya basmasaydı' deriz. Kendimiz düşünce, bastığımız tahtanın çürük çıkmış olmasından şikayet ederiz.

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.

SAND, George:

SAUK Kabilesi:
Bir başkasının kabahati hakkında konuşmadan önce daima kendi makoseninin içine bak.

SCHEELER:

SENECA:

Hayatta bir gayesi olmayan insanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar.

Üstünde ilaçlar denenen bir yara kapanmaz. İkide bir başka yere dikilen bitki gelişmez.

SHAKESPEARE, William:
Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğü kazanır, bazılarına da büyüklük yakıştırılır.

Cehalet Tanrının laneti olduğuna göre, bilgi göklere uçabileceğimiz kanatlardır.

İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmekten korkuyor. Düşünmekten korkuyor; sorumluluk getireceği için… Konuşmaktan korkuyor; eleştirilmekten korkttuğu için... Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmedigi için. Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için. Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için.

SHAW, Bernard:

Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.

SİYU Kabilesi:

SOCRATES:

SUDAN Atasözü:

SCHWEITZER, Albert:
Kimi vakit sönen hayat ateşimiz rüzgar gibi bir başkası tarafından körüklenerek alevlenir. Ve her birimiz bu ateşi tekrar canlandıran dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi borçluyuz.

sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:05 am

SADİ, S.:

SAFA, Peyami:

ŞAHABEDDİN, Cenap:

SAND, George:

SAUK Kabilesi:

SCHEELER:

SENECA:

SHAKESPEARE, William:

SHAW, Bernard:

SİYU Kabilesi:

SOCRATES:

SUDAN Atasözü:

SCHWEITZER, Albert:

sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:06 am

SADİ, S.:

SAFA, Peyami:

ŞAHABEDDİN, Cenap:

SAND, George:

SAUK Kabilesi:

SCHEELER:

SENECA:

SHAKESPEARE, William:

SHAW, Bernard:

SİYU Kabilesi:

SOCRATES:

SUDAN Atasözü:

SCHWEITZER, Albert:

sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan

MesajKonu: Geri: Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -   Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 3:06 am

Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Blank
Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - BlankÖzlü ve Güzel Sözler - K Harfi - ValerypaulÖzlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Blank
Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Blank
Paul Valery
VALERY, Paul:
Her zaman yazabileceğimi hiçbir zaman yazmam.

Meydan boş olunca, geçen bir köpek bile büyük etki yaratır.

...

...

VAUVENARQUES, Marqouis Luc de Clapiers:
İnsanlar herkes tarafından, özellikle kendileri tarafından kandırılmak için dünyaya gelmişlerdir.

VENEZUELLA Atasözü:
Kadınlar gülebildikleri zaman gülerler, istedikleri zaman ağlarlar.

VOLTAIRE, François Marie Arouet:
Ben büyük adamları ancak insanlığa yaptıkları hizmetlerle tanırım.

Düşüncelerinize katılmıyorum ama, düşüncelerinizi savunmanız için gerekirse hayatımı bile verebilirim.

Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar.

İnsanlar ancak hayalleriyle yaşar ve biraz yaşamaya başlayınca tüm hayallerini kaybederler.

Kendisini başkalarının kurtarmasını bekleyen kişiler yalnızca kölelerdir.

Kötü insanlar, yeryüzüne serpilmiş bir avuç iyi insanı sınamaya yarar.

Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi - Spacer

Özlü ve Güzel Sözler - K Harfi -
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-