Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

INSAN ILISKILERI

YazarMesaj
selamisagir
site yöneticisi
site yöneticisi
selamisagir

Balık
Keçi
Doğum tarihi : 05/03/55

INSAN ILISKILERI Empty
MesajKonu: INSAN ILISKILERI   INSAN ILISKILERI Icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 10:41 am

Insanlarla iliskimiz, gözümüzü dünyaya actigimizda anda baslar ve hayatimizin sonuna kadar sürer.
Hayatin hangi alaninda olursa olsun ,basarili ve mutlu insanlara baktigimizda,insanlarla iletisimde birer
dahi görüruz.Hayatin bize ne kadar mutluluk verecegi ve hayatta ne kadar yükselecegimiz büyük ölcüde
insan iliskillerimizin kalitesine bagli olarak gelisecektir.

Insanlarla iliskilerinizi gelistirdiginiz oranda, hayalleriniz ve hedefleriniz büyüyecek.Öte yandan,
iliskilerinizde sorunlar yasiyorsaniz,kendinizi iyi hissedemessiniz,yüksek bir özgüvene sahip olmassiniz.
Böyle olunca, hayatinizda bir takim degisikler yaratacak güce ve inanca sahip olamassiniz.Bütün ugrasiniz
hayatta kalma mücadelesine döner.Var olan yasaminizi korumak ve devam ettirmekten baska bie sey
düsünemessiniz.

Kisiligimizin her bir parcasi diger insanlarla olan iliskilerimize bagli olarak olusur ve ifade edilir.Karekterimiz,
kisiligimiz,kendi gözümüzde kim oldugumuz,diger insanlarla olan iliskilerimize baglidir.Kisaca,iliskilerimiz
bizim aynamizdir.

Iliskilerimiz bize kendimiz hakkinda bir cok sey ögretir.Bazilari bizi oldugumuz gibi gösterir.Bazilari oldugumuzdan
farkli.Bazi iliskiler bizde olumlu,bazi iliskiler bizde karanlik yönleri ortaya cikarir.Dolasiyla, iliskilerinizde sadece
karsinizdaki kisiyi degerlendirmeyin,iliskinin sizin hakkinda neler söyledigine de dikkat edin.

Belki de kendinizi asagidakilerden bazilarini söylerkenbuluyorsunuz:
- Bütün insanlar ne kadar kirilgan,ne yapsam,yalnis bir sey yapmis oluyorum.
-Adinizi tekrar alamilirmiyim ?
-O da bir seymi ? Ben ondan iyisini yaptim.
-Yalnis yapiyorsun,yalnis ! Bir seyi bile dogru yapamaz.
-Dogru dürüst bir arkadasim olmayacakmi ?
- Insanlari bogazlamadan istediklerimi yapmalarini nasil saglaya bilirim ?
- Insanlar neden benden hoslanmiyor ? Kötü bir insan degilim ki.
-- Neden tedirgin olmadan insanlarla birlikte olmiyorum ?
---Neden bu kadar güvensizim ?
-- Herkes ne kadar soguk.
---Kendimi bazen görünmez hissediyorum.
-- Aksamlari kendimi eve zor atiyorum.Beni bu kadar ne yoruyor,bilmiyorum,halbuki isim o kadar yorucu degil
-- Esimi bir türlü degistiremiyorum.Ilk evlendigimiz de daha uyumluydu.
-- Bu cocuk neden bu kadar promlem yaratiyor.

1 Eylül 2008 Almanya
http://www.face book,www.alembir.www.bizimalem,wwwarakli.biz,www

INSAN ILISKILERI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» INSAN VE DIN
» EVREN VE INSAN
» INSAN VE CANLILAR
» KORKULAR VE INSAN