Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI
 
PortalPortal  TakvimTakvim  AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  GaleriGaleri  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Ya Rab!Ya Rab!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
avatar

Koç
Yılan
Mesaj Sayısı : 23648
Doğum tarihi : 01/04/65
Kayıt tarihi : 17/02/08
Yaş : 53
Nerden : insanligin oldugu yerden

MesajKonu: Ya Rab!Ya Rab!   Ptsi Eyl. 01, 2008 12:56 pm

Ya Rab!

Bize bu dünyada ve ahirette iyilik nasip et…Affet bizi, merhamet eyle.Sen mağfiret edenlerin en hayırlısısın.
Hz. Muhammed (Sallallahu aleyhi ve sellem) , onun ehli, peygamber kardeşleri, melekler, semavat ve dünya ehlinden salih kullarının üzerine salat ü selam eyle, rıza ve rıdvanını bunların hepsi üzerine kıl. Kalplerimizi envar-ı imaniye ve Kur’aniye ile münevver eyle. Onlara huyunet ihsan eyle. Husumet ve kasvetten mahsun ve mahfuz eyle.

Allah’ım!
Kendim için, hizmeti imaniye ve Kur’aniye’deki tüm kadın erkek bütün arkadaşlarım ve bütün Müslümanlar için Senden; Senin afvını, afiyetini, rızanı, teveccühünü, ünsiyetini yakınlığını, muhabbetini, himayeni, hıfzını, korumanı, yardımını istiyorum.

Yeryüzünün her bir köşesinde yüce adını yükselt. Mübarek olan şu günlerde bizim kalplerimiz ve yeryüzündeki tüm kullarının kalplerini iman, İslam, Kur’an ve ihsana aç Bizi bu işte istihdam buyur. Semavat ve arzdaki kullarının arasına muhabbet ve sevgi koy.

Bizleri iman eden ve Salih amel işleyen kullarından eyle. Zaten sevgiyi aramıza koyan sadece Sensin. Tevfikatı Sübhaniyeni bizlere yâr eyle. Nefsin ve şeytanın şerrinden bizleri mahsun ve mahfuz eyle.

Allah’ın Rahmetinden kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım. Bütün işlerimizin sonunu, akibetini hayırlı kıl. Dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından bizi koru.

Aczimize bak!
Ne azabına dayanacak halimiz ne de rahmetinden mahrum kalmaya mecalimiz vardır. Allah’ım, vefasızlık yaparak Senden uzak kalsak da, halimiz, Sensiz edemiyeceğimizi haykırmaktadır. Vefasızlığımız itibarıyla değil, ihtiyacımıza göre Senin lütfuna talibiz! ...

Bizler Senin Rahmetine ve lütfuna muhtacız. Sen bizim şu günahkar halimize, kararmış kalplerimize, isyanımıza bakma; bakacaksan şayet aczimize bak, rahmete susamışlığımıza bak, kul oluşumuza, binlerce ihtiyaç içerisinde oluşumuza bak da bizi affet, bizi bağışla. Rahmetine kavuşup da kurtulanlardan eyle bizi.

Yüce Rabbimiz!
Bizi, yalnız Sana boyun eğen Müslüman kıl. Soyumuzdan da yalnız Sana teslimiyet gösteren bir Müslüman ümmet yetiştir. Ve bizlere ibadetimizin yollarını göster, tevbelerimizi kabul buyur. Muhakkak ki tevbeleri en güzel şekilde kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin “2/128 (*)

Ey bizim Kerim Rabbimiz! Bize bu dünyada da iyilik ve güzellik ver, ahirette iyilik ve güzellikler ver ve bizi cehenem ateşinden koru. “ 2/201 (*)

Ya Rabbena!
Eğer unuttuk veya kasıtsız olarak yanlış yaptıksak bundan dolayı bizi sorumlu tutma.
Ya Rebbena!
Takat getiremeyeceğimiz şeylerle bizi yükümlü tutma. Affet bizi; lütfen bağışla kusurlarımızı, merhamet buyur bize. Sensin Mevlamız, yardımcımız. Kafir toplulara karşı Sen yardım eyle bize. “ 2/286 (*)

Ey bizim Kerim Rabbimiz! Bize hidayet verdikten sonra kalplerimizi kaptırma ve katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz bağışı bol olan Vehhab Sensin Sen. 3/8 (*)

Ulu Rabbimiz!
Biz iman ettik, günahlarımızı bağışla ve bizi cehenem azabından koru! “ 3/16 (*)
Sen mülkü dilediğine verir, dilediğinden onu çeker alırsın. Dilediğini aziz, dilediğini zelil kılasın. Her türlü hayır yalnız Senin elindedir. Sen elbette her şeye kadirsin. Geceyi gündüze katarsın. Ölüden diri, diriden ölü çıkarırsın. Sen dilediğin kimseye sayısız rızıklar verirsin.”3/26-27 (*)

Ey kerim olan!
Günahlarımızı affet, işlerimizdeki aşırılıklarımızı affet, ayaklarımızı hak yolda sabit kıl ve kafirler güruhuna karşı bize yardım eyle.”3/147 (*)

Ya Rabbena!
Bize vaat ettiğin mükafatları bize lütfet, bizi kıyamet günü rüsvay ve perişan eyleme. Sen asla sözünden dönmezsin.”3/194 (*)

Ya Rabbi!
Dileseydin bizi de bunları da daha önce imha ederdin. Şimdi bizi aramızdaki beyinsizlerin yaptıklarından dolayı helak mı edeceksin? Bu sırf Senin imtihanından ibarettir. Dilediğini bu imtihanla şaşırtır, dilediğine yol gösterirsin.

Sensin bizim Mevlamız!
Affet bizi, merhamet eyle. Sen mağfiret edenlerin en hayırlısısın! “7/155 (*)
“Bize bu dünyada da, ahirette de iyilik nasip et. Biz Sana yöneldik, Senin yolunu tuttuk. “7/156 (*)

Ey Rabbimiz!
Bizi o zalim kimselerin işkenceleri ile imtihan etme ve rahmetinle kurtar bizi o kafirler güruhundan! 9/86 (*)

Ey Rabb!
Beni de, neslimden çoğunu da namazı devamlı olarak ve gereğince kılan kullarından eyle! Duamı, lütfen kabul buyur. Ya Rabbi! “ 14/40 (*)

Ey bizim Rabbimiz!
Kendimize yazık ettik. Şayet Sen kusurumuzu örtüp, bize merhamet buyurmazsan en büyük kayba uğrayanlardan oluruz. “7/23 (*)
Beni, anamı, babamı, ve bütün mü’minleri kıyamet günü affeyle.”14/41 (*)

Ya Rabbi!
“Ulu Rabbimiz! Katından bir rahmet ver ve şu davamızda doğruluk ve muvaffakiyet ihsan eyle bize! “ 18/10 (*)
Gireceğim yere dürüst olarak girmemi, çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasip et ve Kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana.”17/80 (*)
“Hamd ü senalar olsun bizi zalim toplumun elinden kurtaran Allah’a! “23/28 (*)

Keremi bol olan
Şeytanların vesveselerinden, onların yanımda bulunmalarından Sana sığınırım! “23/97-98 (*)
Bize gözümüzün gönlümüzün süruru olan temiz eşler ve nesiller ihsan eyle, müttakilere önder eyle bizi! “25/74 (*)
Ey Rabbimiz, bizi inkarcılar için bir oyun eğlence aracı yapma. 60/5 (*)

Ya Rabbi!
Bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle! Gelecek nesiller içinde iyi nam bırakmayı, hayırla anılmayı nasib eyle bana.

Kabul et Allah’ım!
Naim cennetlerin varis olanlardan eyle ya Rabbi! Nurumuzu daha da arttır, tamamına erdir, kusurlarımızı affet; çünkü Sen her şeye Kadirsin.”66/8 (*)


Amin

_________________


Ahh…Yüregim eriyorken dilinde
Kavruk ve ürkek arzular diyarında
Ruhum esir düstü sana tutsagım yüreginde
En uzun gecemde en uzun siirim sana
Yüregi yüregime dokunan adam
benim babayüreklim ..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://acelya.forumakers.com
 
Ya Rab!Ya Rab!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Acelya :: RAMAZAN ÖZEL-
Buraya geçin: