Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ekranlarda Ramazan Sömürüsü!..

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Ekranlarda Ramazan Sömürüsü!.. Empty
MesajKonu: Ekranlarda Ramazan Sömürüsü!..   Ekranlarda Ramazan Sömürüsü!.. Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 4:57 pm

Ramazan ayının Müslümanlar için ayrı bir anlamı ve önemi vardır.

Kur'an bu ayda inmeye başlamıştır. Yüce yaradan biz kullarına söylemek istediklerini sevgili Peygamberimiz aracılığıyla bu ayda vahyetmeye başlamıştır. Bin yıldan daha hayırlı Kadir Gecesi bu aydadır.

Burada din ve Müslümanlık konusunda ahkâm kesmeyeceğim. Onu ulemalara ve kendisini din bilgini sayanlara bırakıyorum…

Ben bir vatandaş olarak her yıl Ramazan ayının nasıl sömürüldüğünden bahsedeceğim. Özellikle de TV ekranlarda…

Her gün iftar ve sahur da TV ekranlarını gezdim. Acaba gerçek anlamda bilgilenebileceğim, Kur'an' ı anlatan bir programa rastlar mıyım diye…

Ama ne yazık ki bir iki kanal hariç böyle bir programa rastlamadım. Onlarda doyurucu değildi.

Ramazan boyunca ekranlarda bolca hikâyeler, hurafeler, ilâhiler dinledik…
Bu kadar ilâhi nerede ne zaman bestelenmiş. Ya o özel kıyafetli ilâhi grupları?!
Elimizi nereye uzatsak bir ilâhi grubuna çarpıyor…
Bu gruplar ücretli mi çalışıyor, paralarını kim ödüyor, yoksa Diyanet'in kadrolu elemanları mı?
Çok merak ediyorum…
Eğer böyle ise ey işsizler ordusu, işte size iş!
Kurun bir ilâhi grubu; Gezin, cami cami, mevlit, mevlit…

Kur'an ayetleri İbo Show'a bile çıktı!.. 14-15 yaşlarında, kara çarşaf giydirilmiş, beyaz boneli bir kızımız yaşlı bir bey ile Fatiha Suresi'ni tilâvet etti!.. Ayetler tekrar tekrar tekrarlandı. Bir kızımız aldı, bir yaşlı bey aldı!.. İbo' nun gözlerinde hüzün ve göz yaşı!..

Bir başka kanalda bilmem ne baba Kur'an kursu öğrencileri bir öğretici eşliğinde Kur'an okudular…

Bir diğer TV programında ise "Cevşen'i Kebir" adı altında bir dua okundu… Mevlit gibi bestelenmiş, Tam 52 dakika sürüyormuş. Birkaç dakikasını okudular…CD halinde piyasaya çıkacakmış!..
Haydi hayırlısı!..

Cevşen, pek çok din âlimi tarafından İslam'da olmayan bir dua olarak nitelendiriliyor. Ben bilemem, bilenler öyle söylüyor.

Korkarım yıllardır okunan Mevlit gibi o da ikinci bir Mevlit olacak ve Kur'an'ın önüne geçecek…
Şimdi bazıları diyecek ki ; "Ey gafil, sen ne diyorsun? Kur'an'ın önüne hiçbir şey geçemez"
Elbette geçemez, buna kimin gücü yeter?
Ama dikkat edin bakalım Mevlit okunurken içinde kaç tane Kur'an ayeti okunuyor!..Sayması bedava…

Ramazan boyunca ekranlarda KUR'AN yoktu!

Ben isterdim ki Kur'an başından sonuna kadar okunsun ve anlatılsın. Manası açıklansın.
Kur'an hayatın dışına değil, içine çekilsin!
Mezarlıklarda okunan ölüler kitabı olmaktan çıkarılsın!
Yasin Suresi'nin 70. Ayetindeki mucizeyi gözler önüne sersin!
"diri olanları uyarması ve kâfirler hakkındaki o sözün (azabın) gerçekleşmesi için Kur'an'ı indirdik."

Gün hikâye dinlemek günü değildir; Gün, Yüce Yaradan'ın emirlerini dinimizin kendi kaynağından, kendi kitabımızdan,kendi dilimizle okuyup, öğrenmenin günüdür!.
https://acelya.forumakers.com

Ekranlarda Ramazan Sömürüsü!..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» RAMAZAN AYI
» Ramazan+++++++++++++