Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Özür dilemiyoruz!

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Özür dilemiyoruz! Empty
MesajKonu: Özür dilemiyoruz!   Özür dilemiyoruz! Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 3:28 am

Özür dilemiyoruz! 09ah5
Hayret ediyorum. Ben müslümanım diyen; ermeni olmayıp ermeniden özür dileyen insanlara hayret ediyorum…
Benim gibi doğuda doğup büyüyen ve oralarda tüm müslüman halka uygulanan ermeni mezalimini anlatan yaşanmış hayat hikayelerini dinlemeyen hiç bir vatandaş yoktur.
Mavi kelebekler nerede uçar bilir misiniz? Toplu mezarların bulunduğu yerlerde. Mavi kelebekler; Erzurum’da, Erzincan da, Iğdır’da, Van’da ve Kars’ta çok uçtular. Çünkü oralarda toplu mezarlar vardır. O mezarlar açıldığında Müslümanların kullanmış olduğu eşyalar insan kemikleriyle birlikte çıkmıştır. Kuran-ı Kerim, tesbih, sarık, ibrik, tütün tabakası v.s.. Erzurumlu olup da Alaca köyünü bilmeyen yoktur. Yıllar önce toplu mezar açıldığını hatırlıyorum. Bu konuyla alakalı bir belgesel seyretmiştik televizyonda.. Ermenilerin yaptığı katliamdan sağ olarak kurtulan çok yaşlı bir dede ağlayarak anlatıyordu. Katliamın nasıl gerçekleştiğini; insanları çocuk, kadın, ihtiyar demeden kurşuna dizip üst üste yığdıklarını, vücutlarından akan kanların oluşturduğu gölü, samanlıklarda yakılan insanların yanan vücutlarından eriyen yağların oluk oluk aktığını anlatıyordu.
Özür dileme kampanyasına katılan bir çok insanın geçmişte dede ve nineleri ermeni mezalimine maruz kalmışlardır.Ermenilerin yaptığı bu mezalim karşısında Osmanlı devleti tehcir kararı alıp Ermenileri Suriye’ye sürmüştür.Bu yolculuk sırasında hastalıktan veya başka sebeplerden aralarında ölenler olmuştu. Bunu soykırımla karıştırmak kesinlikle yanlıştır.
Ermenilerin bu konuda kamoyu oluşturmaya çalışması ikidebir bu konuyu gündeme getirmelerinin tek amacı malum . T.C. devletinden özür dilemeyi sağlamak ve tazminat olarak Doğu Anadolu’yu almaktır masum bir insanlık davranışı olarak gösterilmeye çalışan özür dileme kampanyasının aklı başında olan her vatandaş anlar ve bu tür ayak oyunlarına prim vermez.
Yalan Kampanyasına imza atan aydınlanmamış insanlar geçmişlerine ihanet ettiklerinin farkındalar mı acaba? Eğer farkındaysalar artniyetli olmalılar.
Özür dileyenlerden oluşan isim listesinde Ermeniler tarafından şehit edilen iki büyükelçimiz, hayatta olmayan bazı insanlar ve izni alınmadan kendilerinden habersiz kaydedilenler de bulunmaktadır. Bu liste onların gerçek niyetlerini açıkça ortaya koymaktadır.
Bu durum ortadayken Ermenilerden özür dilemiyorum. Ve özür dileyenleri de esefle kınıyorum.
https://acelya.forumakers.com

Özür dilemiyoruz!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-