Acelya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Acelya

ACELYANIN DÜNYASI DOSTLUGUN VE SEVGININ TEK SIMGESI

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Fikralar tavaya yapıstım

YazarMesaj
sitekurucusu
Admin
Admin
sitekurucusu

Koç
Yılan
Doğum tarihi : 01/04/65

Fikralar tavaya yapıstım Empty
MesajKonu: Fikralar tavaya yapıstım   Fikralar tavaya yapıstım Icon_minitimePtsi Mart 10, 2008 8:38 am

ball tavaya yapıstım

Bir gün bir bilim adami yilbasi nedeniyle hastaneleri gezip akillanan delileri salmaya karar vermis. Bir sürü hastaneyi gezmis fakat hic akillandigina kanaat getirilen deliye rastlamamis.

En sonunda bir hastaneye gitmis birde bakmis ki bütün deliler zipliyor hemen onlarla ilgilenen doktorlara sormus:
-"Bunlar neden böyle zipliyorlar?"
-"Bunlar kendilerini misir patlagi zannediyorlar." demis

Birde bakmislar ki bir tanesi ziplamadan yatagin üzerinde sabit bir sekilde duruyormus. Hemen ona yaklasarak sormus.
-"Sen neden ziplamiyorsun?"
-"Ben tavaya yapistim..."

--------------------------
Karadenizli Temel ile Adanali Cabbar birlikte tatile cikarlar.
> > Fethiye'de,
> > Kelebekler Vadisi'nde kamp kurarlar. Tatillerinin ikinci gunun
> > aksami
> > guzel bir yemek yiyip, bir sise de sarabi devirdikten sonra
> > uykuya
> > dalarlar. Birkac saat sonra Cabbar uyanir ve Temel'i de
> > durtukleyip
> > > > > uyandirir. Temel uyku sersemidir; -"Ne oldu? Ne istisun?"
> > > > > "Temelcigim.
> > > > > Yukariya bak ve bana ne gordugunu soyle." Temel gokyuzune
> >bakar
> > > > > ve cevap
> > > > > verir: -"Ha punun icun mu uyandirdun benu?. Paktum iste.
> > > > > Milyonlarca
> > > > > yilduz gorirum...Isil isil parliyan milyonlarca yilduz..."
> > > > > Cabbar tekrar
> > > > > sorar: -"Peki, bu sana neyi gosteriyor?" Artik iyice
> >uykusu
> > > > > kacan Temel
> > > > > biraz dusunur ve filozofca cevap verir:
> > > > > -"Teolojik olarak Tanrunun kudretinu ve kendu acizligimuzu
> > > > > corirum.
> > > > > Felsefik olarak, evrenun sonsuzlugunu ve onun karsisindaki
> > > > > onemsizligimuzu corirum.
> > > > > Astironomik olarak galaksilerun,yilduzlarun,gezegenlerun
> > > > > varligini corirum.
> > > > > Meteorolojik olarak pucun havanun cok guzel olacaginu
> >corirum.
> > > > > Yilduzlarun konumuna bakarak da gecenun koru ve saatin 3
> > > > > oldugunu,
> > > > > penu luzumsuz yere uyandirdugunu coruyorum...
> > > > > Niye sordun punu pana? Ha pu sana neyi costerur?"
> > > > > Cabbar cevaplar: -"Ulan Hiyar!, cadirimizi calmislar..."

HAKLISIN
İki çocuk aralarında tartışıyorlarmış.

Benim abim seninkini döver öteki asıl benim abim seninkini döver.

Benim babam senin babanı döver öteki asıl benim babam senin
babanı döver.

Benim ablam senin ablandan daha güzel öteki asıl benim ablam seninkinden daha güzel.

Benim annem seninkinden daha güzel. Öteki biraz duraksadıktan sonra bak bu konu da haklı olabilirsin çünkü babam da öyle diyor.

oyun biter İş adamı tıraş olurken bir yandan da berberiyle sohbet etmektedir.
Derken, kapının önünden ağır ağır geçmekte olan paspal bir çocuk
görürler. Berber, iş adamının kulağına fısıldar;
-"Bu çocuk var ya,dünyanın en aptal çocuklarından biridir! Bak; dikkat et şimdi..."
Berber çocuğa seslenir:
-"Ali, buraya gel!". Bunun üzerine çocuk sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca sırıtmayla berberi selamlar. Berber işadamının kulağına sessizce, "bak şimdi" diye fısıldar ve bir elinde beş yüz bin, diğer elinde beş milyonluk bir
banknot olduğu halde çocuğa sorar:
-"Hangisini istiyorsan alabilirsin?"
Çocuk dalgın dalgın bir beş yüz bine bir de beş milyona bakar ve sonunda beş yüz binlik banknotu hızlıca çekerek berberin elinden alır.
Berber işadamına döner ve gülerek:
-"Gördün mü? Sana söylemiştim." der.Tıraş bitince işadamı sokağa çıkar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali'yi görür. Yanına giderek, neden beş milyonluk değil de, beş yüz binlik banknotu aldığını sorar.Çocuk hiç de aptalca olmayan bir sırıtmayla yanıt verir :
-Eğer beş milyonluğu alırsam oyun biter!"

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir:
-"Getir bakayım şu karneyi!"
-"Al baba..."
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali, rezil şey!"
-"Baba... O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..."

bunu hepiniz biliosunuzdur ama ben yinede yazmak istedim inş beğenirsiniz
------------------
preveze deniz savaşı

preveze deniz savaşıSAVAŞ ESNASINDA ORDUNUN BAŞINDAKİLER KIRMIZI GİYİNİR Kİ YARALANDIĞI BELLİ OLMASIN VE ASKERLERİNİN MORALİ BOZULMASIN...

HAÇLI DONANMASININ BAŞINDA ANDREA DORIA VARDI VE DONANMASIYLA GURUR DUYUYORDU.

BİR GÜN GÖZCÜ İLERİDE BİRKAÇ GEMİNİN KENDİLERİNE DOĞRU GELMEKTE OLDUĞUNU SÖYLEDİ. DONANMASINDAN EMİN OLAN ANDREA DORIA BUNU ÖNEMSEMEDİ.

BİRAZ SONRA GÖZCÜ KENDİLERİNE DOĞRU GELMEKTE OLANLARIN OSMANLI DONANMASI OLDUĞUNU VE KALABALIK OLDUĞUNU SÖYLEYİNCE...

ANDREA DORIA YAVERİNE SESLENDİ:

"OĞLUM GİT BANA AŞAĞIDAN KAHVERENGİ DONUMU GETİR"
-----------------------

FelsefeFelsefe ogrencisi ilk sinavini oluyormus.

Sinav kagidinda tek bir cumle varmis

-"Bu bir sorumudur?" tartisiniz.

Kisa bir sure dusundukten sonra yazmis

-"Eger o bir soruysa, buda bir cevaptir."

Ogrenci sinavdan 100 almis..
------------------------------
Yalan
Bir otobus dolusu politikaci secim kampanyasi icin Teksasta dolasiyorlardi. Otobus buyuk bir ciftligin yanindan gecerken, otobus soforunun dalginligi yuzunden derin bir sarampole uctu.

Ciftci kosarak geldigece kurda kusa yem olmasinlar diye cesetleri gommeye basladi.

Ertesi sabah, serif sorusturma icin ciftlige geldi. Ciftciye Sordu:

-"Otobusdeki butun polikitacilari gomdun demek... Hepside oluydu, eminsin degil mi?"

Ciftci cevap verdi:

-"Bazilari yasadiklarini iddia ettiler ama politikacilari bilirsiniz.. Nasil yalan soylerler."

--------------
MafyaMafya babası korumaya aldığı müesseselerden haraçları toplamak için yeni bir tetikçi buldu.Seçtiği adam sağır ve dilsizdi. Baba, yeni tetikçinin polisin eline geçerse, fazla bir şey anlatmasının mümkün olamayacağını düşünüyordu böylece..Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiye

adamlarını gönderdi. Adamların sağır dilsizle anlaşmaları mümkün olmadı tabii.Bunun üzerine "Baba" sağır dilsizi odasına aldırttı. Bir de işaret alfabesi bilen tercüman buldular.

Tercüman işaretle sordu:

"Para nerde?.."

Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:

"Ne parası.. Benim paradan haberim yok.. Neden bahsettiğinizi anlamıyorum."

Tercüman tercüme etti.

"Neden bahsettiğinizi anlamıyormuş.."

Baba 38liğini koltuk altından çekip sağır dilsizin beynine dayadı..

"Şimdi sor bakalım, para nerde?.."

Tercüman işaretle sordu:

"Para nerde?."

Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:

"Central Parkta, Batı 78inci Caddeye açılan kapıdan girince soldan üçüncü ağacın kovuğunda 100 bin dolar var."

Baba öfkeyle gürledi:

"Ne dedi?.."

Tercüman yanıtladı:

"Dediki hala neden bahsettiğinizi anlamıyormuş. Ayrıca diyor ki,o tetiği çekmeyi de yüreğiniz yemezmiş!.."

--------------------------

Aynı yerdeTemel uzun zamandir görmedigi arkadasi Cemalle Istanbulda karsilasinca :

- Usak nasilsun pakayum?

- Iyiyum...

- Çocuklarin nasildur?

- Onlar da iyidur.

- Peki karin nasildur?

Temel böyle sorunca Cemalin birden yüzü degisir...Temel arkadasinin karisinin geçen yil öldügünü hatirlayip hemen söyle der:

- Yani hala ayni mezarda mi yatiyii?
----------------------
KöpüreninSABUN

2. Dunya Savasi sirasinda Hitler yahudileri toplama kamplarina goturup orada sabun yapiyorlarmiş.Kampta avrupanin her tarafindan esirler varmis.Bizim Temeli de yanlis bir ihbar uzerine esir kampina goturmusler.

Tum esirleri odalara tikistirip tek tek sabun fabrikasina götürüyorlarmis.Nazi subaylari esirleri teker teker gotururken esirler bagiriyorlarmis.

-"Durun beni birakin, bana aciyin.." ama ne care hepsinden sabun yapiyorlarmis.

Temelin odasindaki tum esirleri sirayla götürmusler.Sira Temele gelmis, iki asker kollarindan tuttuklari gibi suruklemeye baslamislar

-"Haçan etmeyun usaklar, pen Lazum, yapmayun, etmeyun, aciyun bana, çoluk cocugum var daa" diye yalvariyormus ama nafile.

Askerler :

-"Kes sesini, sen de sabun olacaksin"

Çaresizlik içindeki Temel iyice dellenmis"

-"Yapin lan. Haçen köpürenin.....

------------------------

Ne zaman?Temele sormuşlar

-"Kadınlardan hoslanmaya ne zaman basladin?"

-"Haçan erçek olmadiklarinu anladugum zaman."

-------------

İnsanlığın ilk var olduğu dönemde adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş fakat bunun için 40 yıl boyunca Tanrıya ibadet etmesi gerekiyormuş.

Karısıyla,dostlarıyla ve bütün dünya ile ilişkisini kesmiş ve 40 boyunca Tanrıya ibadet etmiş. 40 yıl sonunda Tanrı ibadetinin karşılığı olarak ona şeytanı ağzı kapalı bir şişenin içinde sunmuş.

Adam da karısına o şişeye sahip çıkmasını dünyada neler olup bittiğini artık öğrenmek istediğini söyleyerek dışarı çıkmış.
Kadıncağız şeytanı merak ediyormuş. Merakına bir türlü engel olamayıp şişenin ağzını açıvermiş. Açmasıyla şeytan dışarı çıkmış ve gülmeye başlamış. Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın. Kadın da şeytan a ; Sen o şişenin içinde hiç değildin ki Şeytan ; Nasıl olur? şişeden çıktım sende gördün Kadın; O şişenin içinde hiç değildin.Nasıl o şişenin içine girebilirsin ki Şeytan; Gireyim de gör (der ve şişenin içine giriverir)
YANI ; ADAMIN ŞEYTANI HAPSETMESİ 40 YILINI,KADININ İSE 5 DAKİKASINI ALMIŞ.
ŞEYTANDA TANRIYA İSYAN ETMİŞ VEEEEEEEEEE. TANRIM MADEMKİ KADINLARI
YARATACAKTIN O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN!!!!!!!!!!!!!!!!
zehirli yılan

İki yılan ormanda sürünerek ilerliyorlarmış.

Yılanın biri, diğer yılana şormuş:

-abicim, biz zehirli yılan mıyız?

-evet, nolduki?

-hiiç, dilimi ısırdımda

Yaşluluk

Uzun zamandır birbirlerini görmeyen Dursun ile Temel kahvede karşılaşmışlar.

Dursun başlamış anlatmaya:

- Ula Temel artık yaşlanduk.Ayaklarum, kollarum, başum anlayacağun her tarafum ağriyi.
Bu yaşliluk ne kötü bişeydur. Eeee sen nasilsun bakalum ?

Temel cevap verir:

-Eyiyum eyiyum. Anamdan doğduğum ilk günkü gibiyum. Başumda saçum yok. Ağzumda dişum yok. Altuma yapayrum haberum yok.

Bu gün

Sabah kahvaltida kadin;

"Eminimsen bugünün ne oldugunu hatirlamiyorsun bile" dedi..

"Tabii, hatirliyorum" dedi adam... Çikti, gitti.

Ögleye dogru kapi çalindi.. Çiçekçi çocuk harika bir kirmizi gül buketi

birakti...

Az sonra kapi tekrar çalindi, bu defa kösedeki pastanenin çiragiydi

gelen... Kocaman bir çikolata kutusu birakti gitti. Ögleden sonra gelen

kutudan da, olaganüstü güzel bir elbise çikti..

Kadin kocasinin dönmesini zor bekledi ve daha kapida boynuna sarildi..

"Önce çiçekler, sonra çikolata ve sonra da elbise..

Seni çok seviyorum hayatim, bu hayatimdaki en güzel Cumhuriyet

Bayrami..."

Adam: ; "Hadi beeeeee!"

Fax

Temel,Alman,Japon uçakta giderken Temel hava atmak amaciyla cep telefonunu çikarip konusmaya baslar.Bunu gören Alman elini tel seklinde yapip(bas parmak kulaga,serçe parmak agza dogru)konusmaya baslar.Temel ve Japon "Ne yapiyorsun?" diye sorunca Alman:Telle konusuyorum.Bas parmagimda alici,serçe parmagimda verici var,der.Japon da kendi kendine konusmaya baslar.Alman ve Temel "Ne yapiyorsun?"diye sorunca Japon:Telle konusuyorum.Dilimin altinda verici,kulagimin içinde de alici var,der.Buna bozulan Temel bir çare bulmayi ister.hava atmak ister ve bulur.Temel birden osurur ve Alman ile Japon "Ne yaptin?"diye sorar. Temel:Memlekete fax çektum da

Memleket Havası

emel Trabzon plakalı bir kamyonun lastiklerini bıçağıyla yaralar
ve lastiklerin havasını söndürür.

Temel'i kıskıvrak yakalayıp karakola götürürler.
Kamyon sahibi Temel 'den davacıdır.Komser sert çıkarak:

- Ula , ne istedin elin kamyonunun lastiklerinden? diye sorar.

Temel ' in cevabı son derece masumdur:

- Biraz memleket havası alayum dedum komser bey !...

Bu Dünyada Renk, Nakış, Lezzet Ne Varsa Hepsine Küsüm; Gözümde Son Marifet, Azrail'e Tebessüm!..
https://acelya.forumakers.com

Fikralar tavaya yapıstım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» :)))))FIKRALAR FIKRACIKLAR